han Šport Ostatné športy

Sestry Fialkové majú po pretekoch: UVIEDLI pravý dôvod, prečo sú v izolácii!

Tak veľmi sa tešili na prvý štart v sezóne... Žiaľ, pandémia má vyššiu moc a kvôli COVID-u v ich tíme musia úvodné preteky vynechať. Takto to okomentovali.

Ilustračný obrázok k článku Sestry Fialkové majú po pretekoch: UVIEDLI pravý dôvod, prečo sú v izolácii!
Zdroj: Instagram.com/ivka.fialkova

Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové sú v dejisku prvého podujatia Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti, ale behať a strieľať nebudú.

Ten koronavírus…

Dôvodom je, že štyria zo siedmich členov ich tímu mali pozitívny test na koronavírus. V tíme sú okrem dvojice biatlonistiek ešte aj tréneri Anna Murínová s Jakubom Leščinským, fyzioterapeut Jakub Hudák a dvaja servismani Miha Plahutnik a Štefan Lichoň. Testy podstúpili v Štokholme, kde následne nastúpili do izolácie.

„Je to nepríjemná záležitosť. Život v čase pandémie koronavírusu nám však ukázal, že takéto situácie nastať môžu. Musíme sa s tým vyrovnať,“ povedal prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Peter Vozár.

Muži sú v poriadku

Ten zároveň informoval, že Slovensko napriek tomu v Kontiolahti zastúpenie mať bude. „Našťastie, celá mužská reprezentácia a aj zvyšné dve slovenské biatlonistky mali negatívne testy a neprišli ani do styku s nikým pozitívne testovaným. V prvom kole Svetového pohára tak budeme mať na štarte štyroch mužov a dve ženy. Ďalší víkend budeme riešiť na základe toho, aké budú výsledky PCR testov,“ dodal Vozár.

Čo bude ďalej?

Sedmička členov slovenského tímu sa podrobí ďalšiemu testovaniu v piatok a následne ešte aj v nedeľu, alebo v pondelok. Ak budú testy negatívne, tím sestier Fialkových sa plánuje presunúť na 2. kolo Svetového pohára, ktoré je na programe od 3.-6. decembra taktiež v Kontiolahti. Ak budú testy opäť pozitívne, členovia družstva odcestujú domov.

Slová sestier

„Milí naši fanúšikovia. Bohužiaľ, tak dlho očakávaný štart sezóny vo fínskom Kontiolahti sa pre nás zatiaľ odkladá. Dnes už stihli v niektorých médiách zarezonovať rôznorodé informácie. Pravda je, že sa v našom tíme pri testovaní objavil pozitívny prípad na COVID-19, a na základe pokynov tak zostávame nateraz v izolácii. Ďakujeme a veľmi si vážime Vašu podporu a pevne veríme, že nás už čoskoro uvidíte v pretekoch!“ uviedli sestry na Facebooku.

Ako sa im darilo vlani?

Paulína Fialková obsadila v uplynulom ročníku v celkovom poradí 13. miesto. V jednotlivých disciplínach sa jej najviac darilo v stíhacích pretekoch, v ktorých jej patrilo celkovo šieste miesto.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM