Webnoviny - Svet

SFZ za tri roky nedostal z MŠ SR ani euro

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Tomáš Benedikovič SENEC 25. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový zväz (SFZ) počas troch rokov nedostal na podporu jeho aktivít a projektov v oblasti starostlivosti o talentovanú mládež z Ministerstva školstva SR ani jedno euro. Na seneckej konferencii SFZ tento fakt uviedol doterajší prezident SFZ František Laurinec vo svojej bilancujúcej správe o činnosti prezidenta a výkonného výboru SFZ od predchádzajúcej konferencie.

Keďže SFZ založil Nadáciu na podporu talentovanej mládeže, všetky náklady na organizáciu takých celoštátnych žiackych turnajov ako bolo podujatie s názvom „Smer Afrika“ muselo vedenie SFZ hradiť z peňazí, ktoré získalo vlastnou aktivitou, respektíve vlastnými reklamnými a marketingovými projektmi.

„Turnaj ´Smer Afrika´, ktorý sme zorganizovali pred MS v JAR, sa nám osvedčil. Preto navrhujeme, aby sme v tejto tradícii žiackych turnajov pokračovali. Samozrejme, jeho názov zmeníme, môže sa volať napríklad turnaj o žiackeho majstra Slovenska a peniaze naň môžeme získať aj zo zdrojov UEFA a FIFA na podporu mládežníckeho futbalu, respektíve z projektu Hattrick,“ skonštatoval František Laurinec.

Ako vyplynulo z ďalších informácií, ktoré na konferencii SFZ v sobotu v Senci odzneli, zo štátnych dotácií v bilancovanom období stojí za zmienku iba mimoriadna finančná výpomoc z Úradu vlády SR vo výške 10-tisíc eur na prípravu 20. ročníka medzinárodného mládežníckeho turnaja Slovakia Cup pre reprezentačné výbery do 18 rokov, ako aj mimoriadna dotácia vo výške 175 000 eur na športovú prípravu slovenskej futbalovej reprezentácie a jej účinkovanie na MS 2010 v Juhoafrickej republike.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM