Webnoviny - Svet

Sidney Crosby nestihne začiatok sezóny

WEBNOVINY.SK

DETROIT 2. októbra (WEBNOVINY) – Kanadský hokejista v službách Pittsburghu Sidney Crosby pravdepodobne vynechá pre pokračujúce zdravotné problémy úvodný zápas novej sezóny zámorskej NHL.

Kapitán Penguins po sobotňajšom tréningu v Joe Louis Arene v Detroite uviedol, že svoj štart v prvom dueli ročníka nasledujúci štvrtok vo Vancouveri nevidí reálne.

„Nie, neočakávam to,“ priznal Crosby, ktorý začiatkom januára dostal v priebehu štyroch dní dva tvrdé údery do hlavy.

Otras mozgu mu diagnostikovali 6. januára a odvtedy sa v zápase neobjavil. Od 17. septembra síce trénuje s tímom, ale zatiaľ nemá povolený kontakt.

Aj napriek tomu, že odohral v minulej sezóne iba 41 zápasov, so 66 bodmi (32+34) bol najproduktívnejším hráčom Penguins. Crosbyho štart v úvodnom zápase rovnako vylúčil aj generálny manažér Penguins Ray Shero. „Musím zaklopať na drevo. Všetko ide veľmi dobre. Na ľade tvrdo trénuje a úspešne sa zotavuje,“ povedal Shero.

Penguins čaká v nedeľu príprava v Detroite a potom úvodné súboje nového ročníka vo Vancouveri, Calgary a Edmontone. Do Pittsburghu sa Penguins vrátia 10. októbra a pred vlastnými fanúšikmi privítajú Floridu. „Po návrate z tripu navštívim opäť lekárov. Každý deň sa snažím podľa možností trénovať naplno. Veci sa hýbu tak, ako sa hýbu,“ doplnil Crosby.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM