Webnoviny - Svet

Sidney Crosby nevie odhadnúť termín návratu do NHL

WEBNOVINY.SK

Odporúčame:

Útočník Crosby trénoval, kedy nastúpi na zápas, však nevie Sidney Crosby nestihne začiatok sezóny Sidney Crosby po dlhom čase absolvoval modelovaný zápas Crosby sa zapojí do prípravy Penguins PITTSBURGH 21. októbra (WEBNOVINY) – Kanadský hokejový útočník Sidney Crosby stále nevie odhadnúť termín svojho návratu do súťažného diania v zámorskej NHL.

Dvadsaťštyriročný hokejista síce už pred týždňom dostal od lekárov povolenie naplno trénovať, odvtedy však majú „Pens“ poriadne nabitý kalendár a ich príprava spočíva väčšinou len v predzápasovom rozkorčuľovaní.

Crosby si tak nemá ako otestovať svoju pripravenosť. „Už by som sa veľmi rád zapojil do diania. Takto mi nezostáva nič iné, iba tvrdo trénovať,“ cituje TSN rodáka z Cole Harbour.

Ako je známe, Sidney Crosby už v úvode januára utrpel otras mozgu, ktorého následky znáša doteraz.

„Môj stav sa stále zlepšuje. Viem, že sa cítim omnoho lepšie ako pred mesiacom,“ pokračoval Crosby.

Pri prípadnom návrate zvažuje jedna z najväčších hviezd zámorskej profiligy okrem zrážania sa aj to, či je pripravený naskočiť do zápasového rytmu po hernej stránke. „Nehral som už niekoľko mesiacov a chcem si byť istý, že okrem inkasovania nárazov som pripravený aj na strieľanie gólov,“ poznamenal Crosby a dodal: „Nie je jednoduché iba sa prizerať na spoluhráčov, ale chlapci mi to zjednodušujú úspešnými výsledkami.“

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM