Aktualizované Anton Hrachovský Krimi

Siedmim zadržaným hrozí basa: Akcia BOSSANOVA rozbila organizovanú skupinu

Na Slovensku zasahovali policajti v troch okresoch. Zadržali pritom sedem osôb, ktorým hrozí odňatie slobody.

Ilustračný obrázok k článku Siedmim zadržaným hrozí basa: Akcia BOSSANOVA rozbila organizovanú skupinu
Zdroj: TASR

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) rozbili organizovanú skupinu. Počas medzinárodnej policajnej akcie „Bossanova“ zadržali na Slovensku šesť mužov a jednu ženu.

Policajti akciu spustili 5. februára ráno o 04:00, zasahovali aj v ďalších štyroch krajinách, vo Francúzsku, v Nemecku, v Poľsku a v Českej republike.

Na Slovensku zasahovali policajti v okrese Trnava, v Galante a v Šali.

Obvinili ich zo zločinu neoprávneného zaobchádzania s liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami a zo zločinu neoprávneného podnikania. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„Počas piatich domových prehliadok zaistili rôzny dôkazový materiál, okrem mobilov, listín, počítačov, USB nosičov, platobných kariet aj takmer tisícku rôznych tabliet. Po dokázaní viny hrozí páchateľom za neoprávnené zaobchádzanie s liekmi a liečivami trest odňatia slobody na tri až osem rokov a za neoprávnené podnikanie štyri až osem rokov,“ upresnili muži zákona.

Páchatelia, na ktorých mala byť medzinárodná akcia zameraná, mali podľa polície predávať lieky na podporu potencie bez príslušných oprávnení na predaj, uchovávanie a ďalšiu distribúciu. Polícia zdôraznila, že liečivá pritom obsahovali účinné látky, viazané na lekársky predpis.

Podľa zistení polície mali lieky distribuovať do nemecky hovoriacich krajín aj na Slovensko. Tu ich mali uskladniť predtým, ako ich poslali zákazníkom, ktorí si ich objednali cez internet.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM