Webnoviny - Svet

Silná búrka na východe strhávala strechy i bilboardy

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 20. júla (WEBNOVINY) – Okresmi Spišská Nová Ves, Gelnica, Košice – mesto a Košice okolie sa popoludní prehnala silná búrka. Vietor vyvracal stromy, lámal konáre. Hasiči sú v neustálej permanencii.

Ako nám povedal dôstojník operačného strediska, hasiči zasahujú predovšetkým v Hnileckej doline, no podrobnejšie informácie zatiaľ nemá, pretože sa len ťažko nadväzuje spojenie.

„Máme vonku všetky jednotky, v priebehu hodiny sme prijali jedenásť žiadostí o zásah, väčšinou išlo o spadnuté stromy a polámané konáre, ktoré spôsobili neprejazdnosť ciest,“ informoval krátko po skončení búrky dôstojník operačného strediska košických hasičov František Rusnák.

Búrková víchrica strhla nadrozmerný bilboard, ktorý hasiči stále odstraňujú. Je taký veľký, že im ho pôvodne hlásili ako strhnutú strechu. Ďalší bilboard strhol vietor na Strojárenskej ulici. Hasiči z Moldavy riešia situáciu okolo spadnutého telekomunikačného stĺpa, ktorý bráni prejazdu po ceste. Viacero stromov spadlo aj na cestu z Košíc cez Jahodnú smerom na Košickú Belú, ako aj na cestu v smere Kysak, Veľká a Malá Lodina.

Ako informoval dôstojník operačného strediska michalovských hasičov Marián Hric, víchrica strhla strechu z obytného domu v Strážskom, v meste lámala konáre. V Trebišovskom okrese podľa dôstojníka operačného strediska Jána Stropkaia hasiči z Veľkých Kapušian pomáhali na družstve v obci Svätuša, kde víchor strhol strechy z dvoch objektov a poškodil elektrické vedenie. Trebišovskí hasiči zasahovali aj v obci Dargov, kde vietor strhol strechu z miestneho pohostinstva a polámal konáre stromov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM