Správy

Silný vietor a výdatný dážď: Počasie nebude priať letným radovánkam

Streda príjemné letné počasie neprinesie. Podľa predpovedí sa na niektorých územiach Slovenska budeme musieť pripraviť na výdatné zrážky a silný vietor.

Ilustračný obrázok k článku Silný vietor a výdatný dážď: Počasie nebude priať letným radovánkam
Zdroj: TASR

Streda bude zamračená. „Na mnohých miestach, najmä v severnej polovici Slovenska sa očakáva občasný dážď alebo prehánky, v južnej polovici sa môžu vyskytnúť aj búrky. Na severných návetriach Tatier budú zrážky aj výdatné,“ informuje portál imeteo.sk.

Maximálne denné teploty by sa mali pohybovať na úrovni +20 až +27 °C. Sever Slovenska však môže pre daždivé počasie počítať len s hodnotami +16 až +20 °C.

„Výdatné zrážky potrápia v nasledujúcich hodinách najmä severozápadné Slovensko, kde na horách môže spadnúť aj niekoľko desiatok milimetrov zrážok. Zrážky k nám prichádzajú od severu a práve to prinesie najviac zrážok práve na severné strany hôr,“ varuje imeteo.sk s tým, že výdatné a trvalé dažde môžeme očakávať na severozápade a severe krajiny.

Na našom území by ešte mohlo spadnúť 50 až 60 mm zrážok. Nie je však vylúčené, že spadne ešte aj viac.

Na západe nášho územia má dnes fúkať silný vietor. „Vietor začne naberať na sile už okolo poludnia a postupne bude silnieť. V popoludňajších hodinách bude dosahovať v nárazoch 18 až 23 m/s. Táto sila vetra je v danom ročnom období bežná, no vietor môže napáchať škody menšieho rozsahu,“ dodáva imeteo.sk.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie