Webnoviny - Svet

Silvestrovský program v Bratislave bude bohatý

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Bratislavu v sobotu čaká ďalší ročník akcie Silvester v meste s bohatým programom.

Ako sa uvádza na oficiálnej stránke Silvestra 2011, návštevníci sa môžu tešiť na Cigánskych diablov, Paru, Hex, A.M.O., Hafnera či Simple Sample. Pred polnocou sa budú v centre púšťať lampióny šťastia a oslavy vyvrcholia dvanásťminútovým ohňostrojom odpáleným z lode.

Ako pre agentúru SITA uviedol staromestský hovorca Tomáš Halán, Nový rok bude možné privítať aj na korčuliach, na Silvestra bude klzisko na Hviezdoslavovom námestí otvorené až do jednej hodiny po polnoci.

O bezpečnosť zabávajúcich sa ľudí sa bude starať 160 príslušníkov mestskej i štátnej polície, ale aj súkromnej bezpečnostnej služby. V Primaciálnom paláci bude možné hlásiť stratené deti.

Na Hviezdoslavovom námestí sa kultúrny program začne už o 16:00 prvým z trojice po sebe nasledujúcich predstavení Divadla Haaf. O 19:00 zahrá The Suzie Haas Band, nasledovať bude srbská kapela Požarevac. O 21:00 prídu na pódium Cigánski diabli.

Na Hlavnom námestí kultúrny program odštartuje o 18:00 DJ Simple Sample, o 20:00 ho vystrieda A. M. O. and Band. O 21:30 sa návštevníci môžu tešiť na vystúpenie Hafnera. Poslednými kapelami na Hlavnom námestí budú Para o 22:30 a Hex pätnásť minút po polnoci.

Posilnené spoje

Na Silvestra bude posilnená mestská hromadná doprava, prevádzka nočných liniek bude predĺžená až do 6:30. Od 19:30 budú uzavreté ulice Jesenského a Mostová, električky liniek 4, 11, 12, 14, 15 budú odklonené cez Námestie SNP, Kapucínsku, tunel, Nábrežie arm. gen. Svobodu, Vajanského nábrežie a Šafárikovo námestie.

Od 23:00 do druhej hodiny po polnoci bude uzavreté Rázusovo nábrežie a Vajanského nábrežie. Posledné spoje denných autobusových liniek 28, 50, 70 a linku nočnej dopravy N33 presmerujú.

Ako informoval bratislavský primátor Milan Ftáčnik, mesto sa pri financovaní tohtoročného Silvestra spolieha hlavne na sponzorov, od ktorých sa podarilo vyzbierať 100-tisíc eur. Z mestskej kasy išli peniaze len na propagáciu akcie.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM