Webnoviny - Svet

Šíravu zaplnia hendikepovaní športovci, budú aj strieľať

WEBNOVINY.SK

PREŠOV 28. júla (WEBNOVINY) – Približne 80 športovcov z celého Slovenska so zdravotným handicapom sa stretne tento víkend v areáli bezbariérového hotela Chemes v stredisku Kamenec na Zemplínskej Šírave.

Uskutočnia sa tu 32. Športové hry mládeže s telesným postihnutím. Prihlásení účastníci budú môcť súťažiť v niektorých z piatich športových disciplín.

Ako informoval jeden z organizátorov Rastislav Sabatula, hlavnými disciplínami sú atletika, streľba zo vzduchovky, hod šípok na terč a boccia.

Práve hra boccia, pri ktorej sa väčšie gule hádžu k malej, je vhodným športom pre telesne postihnutých ľudí. Preto ich môžu hrať aj ľudia na invalidnom vozíku. Prvé rekordy môžu padnúť už v piatok.

Organizátormi hier sú ZOM, občianske združenie ľudí so zdravotným postihnutím so sídlom v Prešove, a Zväz telesne postihnutej mládeže.

Cieľom podujatia je ukázať verejnosti, že aj človek, ktorý nie je úplne zdravý, nie je bezmocný a môže nielen športovať, ale aj dosahovať obdivuhodné výsledky a vyhrávať.

Zaujímavosťou týchto hier je každoročné vyhlasovanie výsledkov, ktoré neraz prekvapia tým, že v niektorých športových disciplínach zvíťazí účastník s výrazným zdravotným postihnutím pred úplne zdravým športovcom.

Po skončení športových hier sa v tom istom stredisku bude konať týždenný Rekondičný pobyt telesne postihnutej mládeže, ktorý sa končí v sobotu 4. augusta.

Účastníci pobytu majú v cene okrem ubytovania a stravy aj voľný vstup do hotelového bazéna. Na pobyte ich môžu sprevádzať ich zdraví príbuzní, priatelia alebo osobní asistenti.

Poslaním občianskeho združenia ZOM Prešov je mnohostranná podpora ľudí so zdravotným postihnutím, s dôrazom na mládež s telesným hendikepom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM