Svet

Situácia v Juhoafrickej republike sa zhoršuje: Ministerstvo varuje Slovákov

Slováci by mali venovať zvýšenú pozornosť v súvislosti so zhoršujúcou sa bezpečnostnou situáciou v Juhoafrickej republike, predovšetkým v mestách Johannesburg a Pretória. Upozorňuje na to Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ).

Ilustračný obrázok k článku Situácia v Juhoafrickej republike sa zhoršuje: Ministerstvo varuje Slovákov
Zdroj: TASR

„Od začiatku roka 2017 zaznamenali diplomatické misie v Pretórii zvýšený počet útokov na svojich zamestnancov a majetok, ale tiež na občanov cestujúcich do krajiny za rôznymi účelmi,“ varuje rezort diplomacie.

Upozorňuje preto Slovákov, aby cestovali v uzamknutom vozidle, okno na ňom mali spustené maximálne do polovice, držali sa predovšetkým hlavných ciest, vyhýbali sa chudobným predmestiam a centrám veľkomiest, nejazdili v noci, bez vopred zabezpečeného nocľahu, necestovali stopom a nezastavovali stopárom ani v prípade porúch iných automobilov na ceste vzhľadom na to, že môžu byť fingované.

Ďalej podľa ministerstva nie je vhodné sa prechádzať po uliciach mesta individuálne a po zotmení. V rámci prechádzky počas dňa by mali Slováci zostať v spoľahlivej štvrti, najlepšie rušnejšej. „Najvhodnejšie je podnikať takéto výlety so sprievodom známeho miestneho človeka. Nedôverujte osobám, ktoré vás náhodne oslovia na ulici. Vyhýbajte sa príliš veľkým zhromaždeniam ľudí najmä protestného charakteru, ktoré môže prerásť do násilností,“ radí rezort.

Zároveň Slovákov vyzýva, aby pred vycestovaním do uvedených oblastí využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM