Zlatica Gregorová Správy

Škôlka v Nedede získa nový šmrnc: Opravia ju komárňanskí stavebníci

Vzdelávacie inštitúcie na dva mesiace osireli a to je ten správny čas na to, ako ich dať do poriadku. Robia sa aj veľké práce na budovách.

Ilustračný obrázok k článku Škôlka v Nedede získa nový šmrnc: Opravia ju komárňanskí stavebníci
Zdroj: TASR

Školníci, upratovačky ba aj učitelia si dávajú svoje priestory do pucu. Jednou z dedín šalianskeho okresu, kde sa počíta s modernizáciou materskej školy je Neded.

Zapojení do programu

Miestna samospráva využila možnosť a zapojila sa do Operačného programu – Kvalita životného prostredia s cieľom znížiť spotrebu energie pri prevádzke verejných budov. Po získaní pozitívnej odozvy s projektom "Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcej budovy – Materská škola Neded“ sa kompetentní mohli pustiť do potrebných úkonov.

Vynovia škôlku

Cieľom modernizácie školskej budovy je predísť tepelným únikom, ktoré starší objekt vykazuje. Zateplením vonkajších stien a výmenou okien i dverí za nové sa budova stane ekologickejšou s ekonomickejšou prevádzkou. Okrem toho je súčasťou projektu aj rekonštrukcia a zateplenie podlahy, výmena vykurovacích telies a pribudnú aj nové rozvody vody, kanalizácie a plynofikácie objektu, ako uvádza Úrad pre verejné obstarávanie.

Všetky stavebné práce by mali dedinu stáť približne 859 541,96 eur bez DPH. Hradené budú prostredníctvom Nenávratného finančného príspevku operačného programu.

Kompetentní v Nedede sa pustili aj do verejného obstarávania. Po predložení ponuky sa do súťaže zaradilo šesť uchádzačov: žilinská, dve bratislavské, galantská, komárňanská i šalianska firma. Všetci mali záujem o vykonanie prác.

Najnižšia suma

Na základe ponúk sa sa víťazom verejného obstarávania a zároveň dodávateľom stavebných prác stala komárňanská firma. Jej zástupcovia prišli s najnižšou ponukou v sume 841 021,78 eur a získali sto – bodové ohodnotenie. Škôlkari z Nededu aj ich učiteľky sa tak onedlho ocitnú vo vynovenej budove, ktorá im poskytne oveľa lepší komfort ako v minulosti.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM