Webnoviny - Svet

Školstvo chce distribuovať učebnice za 3,75 mil. €

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) – Ministerstvo školstva plánuje obstarávanie na distribúciu učebníc školám za viac ako 3,75 milióna eur bez DPH. Podľa predbežného oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie má cena zahŕňať aj komplexný servis spojený s distribúciou. Rezort z nej chce pokryť preberanie kníh vrátane kontroly počtu a kvality učebníc či učebných textov alebo pracovných zošitov.

Cena má tiež zahŕňať skladovanie ministerstvom zakúpených materiálnych didaktických prostriedkov vo svojich skladovacích priestoroch, starostlivosť o ne, vedenie centrálnej evidencie uskladnených materiálnych didaktických prostriedkov na elektronickom médiu a poskytovanie údajov ministerstvu v elektronickej forme. Okrem toho aj zber a spracovanie objednávok škôl či distribúcia podľa schváleného edičného plánu a záväzných objednávok jednotlivým školám.

Tohtoročné tretie reformné ročníky museli začať školský rok bez učebníc. Na školách chýbajú všetky reformné učebnice pre tretiakov a siedmakov základných škôl i pre tretiakov stredných škôl, s výnimkou Slovenského jazyka pre 7. ročník a Chémie pre 7. ročník.

V iných reformných ročníkoch chýba zo základných učebníc Literárna výchova pre 6. ročník, Dejepis pre 6. ročník, ako aj pre 1. a 2. ročník gymnázia a Biológia pre 2. ročník gymnázia. Minister Eugen Jurzyca od svojho nástupu do úradu vypísal obstarávanie na dodávateľa 49 titulov učebníc cudzích jazykov pre základné školy (viac než 266-tisíc kusov kníh) za vyše milión eur bez DPH.

Okrem toho zadal vydavateľstvu SPN-Mladé letá dotlač učebníc cudzích jazykov pre základné a stredné školy za viac ako 141-tisíc eur vrátane DPH. Na tieto výberové konanie nemusel vypísať, pretože sa na ne viažu autorské práva.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM