Webnoviny - Svet

Školy majú učiť, ako šetriť alebo nenaletieť podvodníkom, tvrdí Mikolaj

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Žiaci na základných a stredných školách by sa mali učiť, ako narábať s osobnými peniazmi, ako šetriť, investovať či ako nenaletieť finančným podvodníkom. „Dnes je už tých finančných techník a ponúk také množstvo, že by sa mal v tejto oblasti dovzdelať každý,“ uviedol po dnešnom rokovaní vlády minister školstva Ján Mikolaj.

Niektoré školy už vzdelávanie vo finančnej oblasti a manažment osobných financií zaradili do svojich školských vzdelávacích programov. Ministerstvo chce zvyšovať finančnú gramotnosť aj prostredníctvom celoživotného vzdelávania. Mikolaj dnes informoval kabinet o pripravenosti základných a stredných škôl na zavedenie koncepcie prostredníctvom vzdelávacích programov.

„Padol aj návrh, aby sme sa to pokúsili urobiť ako nepovinný predmet, zostaviť učebnicu, pripraviť učebné pomôcky a dať to na internet, aby si to školy mohli sťahovať,“ vysvetlil Mikolaj. Podľa neho by mohli časť nákladov na projekt pokryť eurofondy. V súčasnosti pripravuje rezort v spolupráci s metodickými centrami školenia pre učiteľov, aby vedeli, ako majú finančnú gramotnosť zvyšovať na svojich školách.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM