Atak na Slafkovského pomstili spoluhráči. Po náraze do mantinelu začali vzduchom lietať päste.

Ilustračný obrázok k článku Slafkovský po tvrdom hite skončil na ľade: Spoluhráči okamžite zhodili rukavice! VIDEO
Zdroj: Twitter.com/Spoked Z

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský čelil v závere zápasu na ľade Minnesoty Wild zákroku útočníka Marca Rossiho, po ktorom odišiel s bolestivou grimasou na striedačku. Spoluhráči ho okamžite pomstili a z následnej šarvátky vyplynuli tri väčšie tresty.

V akcii aj Fehérváry

Jedným z aktérov ostrého zákroku bol v nočnom zápase NHL aj obranca Washingtonu Martin Fehérváry, ktorý atakoval útočníka Reillyho Smitha z Vegas a napriek pôvodne avizovanému vyššiemu trestu dostal po prezretí videa len dve minúty.

Fehérváry narazil Smitha na zadný mantinel a vyzeralo to, že súper nebude pokračovať v zápase. Napokon sa však doň vrátil. Fehérváry nastúpil už tradične v druhom obrannom páre s Nickom Jensenom a s časom 22:14 min bol druhý najvyťaženejší hráč Capitals.

Prečítajte si tiež

O desať minút menej odohral Juraj Slafkovský, ktorého Montreal nastúpil na tretí zo štyroch zápasov počas tripu na súperových klziskách. Po dvoch víťazstvách Canadiens podľahli Wild 1:4. Slafkovský odohral 12:26 a od 5. minúty si odsedel menší trest za podrazenie.

Náraz do mantinelu

Dostal príležitosť aj v presilovkách, v ktorých odohral takmer minútu. Nastúpil na pravom krídle štvrtého útoku s Remom Pitlickom a Jakeom Evansom.

V závere zápasu odohral puk v strednom pásme a mieril na striedačku, keď ho atakoval o 15 cm nižší Rossi. Slafkovský stratil stabilitu a po náraze do mantinelu sa pomaly dvíhal z ľadu, no na striedačku odišiel po svojich. Nasledovala potýčka viacerých hráčov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.