Webnoviny - Svet

Slávia Praha nemôže pre dlhy robiť výmeny hráčov

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITA/Miroslav HudakPRAHA 22. decembra (WEBNOVINY) – Arbitrážna komisia Českomoravského futbalového zväzu (ČMFS) pozastavila Slavii Praha všetky prestupy a hosťovania oboma smermi až do 31. januára budúceho roka. Dôvodom je nezaplatený dlh jej bývalému hráčovi Martinovi Abrahamovi, v súčasnosti hráčovi nemeckého treťoligového Wehenu. Informuje o tom stredajšie vydanie českého denníka Sport.

Paradoxne ide o sumu vo výške len 33-tisíc českých korún, čo by pre „zošívaných“ nemalo byť problémom, aj keď sa klub momentálne nachádza vo veľmi nelichotivej finančnej situácii. Slavia môže nepríjemný stav veľmi rýchlo vyriešiť, po zaplatení spomenutej sumy si arbitrážna komisia ČMFS všetko skontroluje a následne budú prestupy aj hosťovania uvoľnené. „V súčasnosti nemáme informácie o tom, že by sme Martinovi Abrahamovi niečo dlhovali. Všetko sme mu zaplatili. Ak však vznikne problém s prestupmi, sme pripravení všetko urýchlene vyriešiť,“ povedal pre denník Sport tlačový hovorca tímu z Edenu Ondřej Zlámal.

Problémom pre Slaviu by mohol byť fakt, že pražský veľkoklub má údajne podlžnosti aj voči ďalším hráčom. Ak by sa aj tí rozhodli riešiť problémy rovnako ako Abraham, zmrazenie prestupov by mohli potvrdiť aj ďalšie arbitrážne spory, kde by však už mohlo ísť o podstatne viac peňazí.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM