Webnoviny - Svet

Slota očakáva viac primátorov a starostov

WEBNOVINY.SK

Ján Slota Foto: SITA/Jozef Jakubčo ČADCA 7. októbra (WEBNOVINY) – Šéf národniarov Ján Slota očakáva, že v novembrových komunálnych voľbách získa SNS viac primátorských či starostovských stoličiek, ako ich má doposiaľ. „Myslím si, že v komunálnych voľbách Slovenská národná strana obháji minimálne tie isté percentá ako v tých minulých a dovolím si tvrdiť, že budeme mať asi o niečo viac primátorov a starostov,“ povedal Ján Slota na tlačovej konferencii v Čadci, na ktorú prišiel predstaviť kandidáta SNS na primátora Čadce Pavla Holeštiaka.

Toho podporuje koalícia piatich politických strán – SNS, Smer-SD, HZD, Nová demokracia a Strana zelených. Slota nevidí problém v širokej a v niektorých obciach až protichodnej politickej podpore kandidátov na starostov.

„Komunálna politika je absolútne odlišná od tej parlamentnej, pretože ak v tom-ktorom meste treba kanalizáciu alebo vodovod, tak tam na tom politickom tričku nezáleží, je to viacej o tých ľuďoch, o potrebách ľudí a nie o tom, že či budeme tu rozprávať o dekriminalizácii drog ako SaS alebo ďalšie tie hlúposti, ktoré mali niektoré politické subjekty v predvolebnom parlamentnom zápolení,“ povedal Slota.

V krajskom meste Žilina, kde 16 rokov stál na čele radnice práve Slota, Slovenská národná strana tentokrát nepostavila svojho kandidáta na primátora a podľa jej predsedu nebude oficiálne podporovať ani žiadneho iného. „SNS nebude nejako oficiálne podporovať ani jedného kandidáta, ale zas, aby som nebol príliš veľký alibista, ja osobne, ale to hovorím ako osoba, mne je najprijateľnejší Igor Choma,“ dodal Slota.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM