Webnoviny - Svet

SLOTA: Rok 2009 bol ťažký pre Slovensko aj SNS

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 27. decembra (WEBNOVINY) – Rok 2009 bol podľa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu pre Slovensko dosť ťažký rok. Ako zároveň uviedol v rozhovore pre agentúru SITA, tento rok bol ťažký aj pre neho osobne a SNS. „Naplno sa prejavila hospodárska kríza vo všetkých sférach slovenskej spoločnosti. Nikoho neobišla. To je zrejmé v každej organizácii, strane i rodine. Z tohto hľadiska to bol preto veľmi ťažký rok," uviedol.

Podľa Slotu nastali v roku 2009 aj isté politické disproporcie, ktoré vytvárali dojem rozporov v koalícii. „Klamal by som, keby som povedal, že neboli pri niektorých rezortoch, pri niektorých problémoch, ktoré médiá strašne nafúkli, ktoré sa nezakladali na pravde, boli polopravdami. Najbližšie obdobie ukáže, že všetko bolo klamstvo, dávno dopredu pripravené v centrálach, umelo nafúknuté,“ zdôraznil.

Slota je veľmi rád, že na konci roka 2009 môže skonštatovať, že koalícia ide ďalej. „Vzťahy sú s premiérom veľmi dobré, i keď sa stalo, čo sa stalo. Niekedy si musíme zahryznúť do jazyka a ísť ďalej, pretože cintoríny sú plné hrdinov. Podstatné je prežiť. To, čo opozícia hovorí, že prežívame za každú cenu, len aby sme zostali na ministerstvách, zostali pri tendroch, pravý opak je pravda,“ vyhlásil Slota. Na konci volebného obdobia sa SNS podľa neho nebude musieť hanbiť ani za jeden rezort, ktorý obhospodarovala.

Podľa Slotu by bola chyba, keby hovoril, že SNS je bezchybná, že nemala nejaké problémy. „Ale v žiadnom prípade sme nespravili také chyby, ktoré boli medializované a nafúknuté. Určite sa spravili chyby. Nehovorím, že niektoré veci sa nemohli spraviť lepšie, ako sa spravili, ale kto robí, robí aj chyby. Aj postih bol neúmerný k chybám, ale nechcem sa obzerať dozadu,“ dodal predseda SNS.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM