Webnoviny - Svet

SLOTA: Spišiak vraj kradol benzín z auta

WEBNOVINY.SK

Súčasný policajný prezident Jaroslav Spišiak.Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 7. apríla (WEBNOVINY) – Policajný prezident Jaroslav Spišiak podľa predsedu SNS Jána Slotu bol v roku 1991 disciplinárne stíhaný za krádež benzínu zo služobného auta. Ako uviedol Slota dnes na tlačovej besede, za to bol aj disciplinárne potrestaný.

V rokoch 2000 až 2002 zas spôsobil Spišiak viacero dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu, keď služobným autom poškodil niekoľko automobilov. Raz z toho v Dunajskej Strede. Policajní inšpektori, ktorí to vyšetrovali, skutky zahladili a dnes pôsobia vo vysokých policajných funkciách.

Ide vraj o Jána Nociara a Roberta Zaplatílka. Pre Slotu je nepochopiteľné, ako Spišiak s takouto minulosťou mohol získať bezpečnostnú previerku NBÚ. Slota vyzval Spišiaka, nech vysvetlí svoje skutky, aby povedal koľko disciplinárnych konaní proti nemu bolo vedených a za aké prípady, koľkokrát bol vyhodnotený ako nespôsobilý vykonávať funkciu, či koľkokrát mu hrozil vyhadzov z polície.

„Keď povie, že ani raz, tak klame, ak bude mlčať, kto mlčí, ten svedčí,“ povedal Slota. Zároveň upozornil, že na Generálnej prokuratúre je trestné oznámenie s podozrením, že za pôsobenia Spišiaka v Slovnafte sa nelegálne vyvážal benzín. Spišiaka Slota zároveň obvinil, že dal pokyn na rozpracovanie šiestich novinárov, zabezpečil trestné stíhanie troch prokurátorov a troch sudcov.

„Liftboy v hoteli Bratislava“

Predseda SNS tiež upozornil, že očitý svedok povedal, že pri nájdení tiel dvoch bratov Reiszovcov, ktorí sú namočení v mafiánskej poprave v Dunajskej Strede, sa našli aj ďalšie dve telá. Spišiak podľa Slotu začínal kariéru ako liftboy v hoteli Bratislava.

Šéf SNS sa pýta komu a za čo je zaviazaný za kariérny postup, pretože na policajnom oddelení, kde začínal, nedosiahol žiadne výsledky. Spišiaka nazval diletantom, ktorý ničí políciu. Zároveň ho označil za parazita, ktorý využil médiá na prezentáciu svojej schopnosti, pričom v živote nezadržal ani jedného páchateľa, len sa priživoval na práci iných policajtov.

Podľa Slotu sa predstavitelia polície predstavujú ako spasitelia polície a reformátori, ale pravý opak je pravdou. „Reforma prezidenta PZ pozostáva len z toho, že všetkých nepohodlných a žiaľ, kvalitných policajtov z kriminálky vyhadzujú. Desiatky ľudí bolo odvolaných bez dôvodu,“ vyhlásil Slota, podľa ktorého Spišiak vďačí za svoju kariéru Oskarovi Világimu a exministrovi vnútra Vladimírovi Palkovi.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM