Politika

Slováci majú len dve možnosti, odkázal Pellegrini: Medzi sebou a Korčokom vidí obrovské rozdiely

V druhom kole prezidentských volieb sa stretnú Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Slováci si podľa druhého postupujúceho kandidáta musia odpovedať na jednoduchú otázku.

Ilustračný obrázok k článku Slováci majú len dve možnosti, odkázal Pellegrini: Medzi sebou a Korčokom vidí obrovské rozdiely
15
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Kandidát Peter Pellegrini chce byť prezidentom pokoja a nie konfliktu. Hovorí aj o potrebe stabilnej vlády. Ako poznamenal, podporovatelia jeho protikandidáta hovoria o tom, že zvolenie Ivana Korčoka bude začiatkom konca tejto vládnej koalície. Na ľudí apeluje, aby sa zúčastnili na druhom kole prezidentských volieb.

„Vidím obrovské rozdiely v tom, čo ponúkam Slovensku ja a čo ponúka môj protikandidát. Chcem byť prezidentom ľudí, nie prezidentom elít, médií, mimovládok alebo zahraničia, chcem byť prezidentom mieru, ktorý hrdo a suverénne obhajuje slovenské národnoštátne záujmy,“ poznamenal Pellegrini na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež

V prípade, že sa v prezidentskom paláci vytvorí progresívne, liberálne a pravicové mocenské centrum, bude podľa jeho slov pracovať na tom, aby súčasný kabinet nedokončil svoje volebné obdobie.

„Pokiaľ sa naplnia hrozby, že nový prezident prevezme na svoje plecia aj zodpovednosť za slovenskú zahraničnú politiku, bude to zahraničná politika nie v prospech Slovenska, ale v prospech zahraničia,“ dodal s tým, že ak sa vzdáme práva veta, budú iní rozhodovať o našej migračnej politike, postoji k vojne či kultúrno-etických otázkach.

Druhé kolo prezidentských volieb sa bude konať v sobotu 6. apríla. Postúpili doň Korčok, ktorý získal 42,51 percenta hlasov, a Pellegrini so ziskom 37,02 percenta hlasov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Kandidáti na prezidenta počas volebnej noci
15
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM