Webnoviny - Svet

Slováci na ZOH vo Vancouveri v bielom kabáte

WEBNOVINY.SK

Vancouver Foto: SITA/AP BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) – V bratislavskom nákupnom stredisku Avion Shopping Park v piatok večer Slovenský olympijský výbor (SOV) na módnej prehliadke prezentoval verejnosti oblečenie slovenskej výpravy na ZOH 2010 vo Vancouveri. Zimnú kolekciu oficiálneho spoločenského odevu pre olympijský tím vytvorila známa módna návrhárka Dana Kleinert z dielne Dana Kleinert – Desing. Keďže modely tejto značky už trikrát Európska komisia (EK) vybrala reprezentovať európsky odevný dizajn do Tokia, funkcionári SOV mali pri výbere návrhárky dobrú ruku. Ako počas piatkovej módnej prehliadky viackrát zaznelo, pre dizajn tejto dielne je charakteristický príjemný strih a a okulahodiace doplnky.

Spoločným menovateľom kolekcie oblečenia slovenského olympijského tímu Vancouver 2010 je ľahká línia čiary a symbolika kruhov. Veľkým plusom celej kolekcie je všestranná možnosť jej využitia. Základnou farbou kostýmov a oblekov je tmavomodrá, tzv. navy blue. Pánske saká sú riešené „klubovo.“ Vhodným doplnkom pánskeho ošatenia je aj úpletová vesta s decentne vyšitými náznakmi kruhov. Kovové gombíky s nápisom „Travelling around the World“ (Cestovanie po celom svete) sú vtipom v pánskej kolekcii.

Dámsku časť tvorí sukňa s mnohými nepravidelnými pútkami na prevlečenie dlhého pása, ktorý zjemňuje líniu. Tento typ viazania je vhodný na kombináciu s bielym topom, ktorý je potlačený symbolikou kruhov. Sako je doplnené ručne vyrobenými opaskami, kde každý kus je originál. „Keďže na olympiádu prvýkrát v histórii postúpili aj naše hokejistky, v slovenskej výprave budú mať prevahu ženy. O nich je predsa známe, že sa rady veľmi pekne obliekajú. Vďaka dobrým nápadom a módnej kreativite návrhárky Dany Kleinert sa nám podarilo, že členovia výpravy vo Vancouveri budú oblečení veľmi pekne,“ povedal po skončení módnej prehliadky pre agentúru SITA prezident SOV František Chmelár. Šéf domáceho olympijského hnutia tiež vyslovil presvedčenie, že Slováci sa vďaka módnemu oblečeniu budú vo Vancouveri páčiť nielen pri slávnostnom otvorení ZOH: „Akí by sme to boli športovci, ak by sme okrem pekného oblečenia, ktoré už máme, netúžili aj po pekných a dobrých výsledkoch. Dúfam, že vo Vancouveri ich dosiahneme.“

Na otváracom ceremoniáli ZOH 2010 vo Vancouveri sa slovenskí olympionici predstavia v páperovom bielom kabáte. Systém zipsov umožňuje až osem variantov – zmenu z krátkej bundy na vestu s kapucňou alebo bez nej. Súčasťou kabáta je veľký šál s ručne viazanými veľkými strapcami a biela športovo-elegantná čiapka s nápisom Slovakia. Modely sú doplnené obuvou od firmy Gabor. Táto spoločnosť je dodávateľom SOV už od Hier XXVII. olympiády Sydney 2000. Súčasťou prehliadky boli aj kvalitné slnečné okuliare značky Bollé od spoločnosti Regina Import Levice. Spolu so spoločnosťou Spirig Easter, ktorá dodáva ochranné krémy, sú taktiež oficiálnym dodávateľom SOV.

Keďže od roku 2006 má Adidas vo svojom portfóliu značiek aj Reebok, funkcionári SOV pre členov výpravy SR na ZOH 2010 zabezpečili oblečenie značky Reebok, z ktorej je vytvorená kolekcia športového oblečenia tímu SR. Pri výbere jeho materiálov a strihov sa kládol dôraz nie iba na ich estetickú hodnotu, ale aj na ich funkčnosť. Okrem kompletnej výbavy v podobe zimného kompletu bunda/nohavice, joggingovej súpravy a ďalších súčastí oblečenia – tenisiek či ponožiek – majú olympionici k dispozícii aj kozmetické balíčky od Avonu, sadu ochranných prípravkov proti slnečnému žiareniu značky Daylong a výživové doplnky od spoločnosti Nutrend. Pri tejto príležitosti treba tiež spomenúť, že SOV od spoločnosti SportCool obstaral pre členov výpravy aj vysokokvalitné svetre s jedinečnými funkčnými vlastnosťami. Sú odolné voči vetru a dažďu – a tiež jednotne zladené čiapky a šály s decentne zakomponovaným štátnym symbolom SR.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM