Webnoviny - Svet

Slováci nastúpia na Nemeckom pohári s Demitrom na dresoch

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi na Nemeckom pohári v Mníchove (11. – 13. novembra) v novej sade dresov.

Zmenil sa predovšetkým ich vizuál, na hrudi a chrbte pribudli farby trikolóry, strieborné lemovanie na prednej i zadnej časti a výraznejšie je aj modré vykrojenie po bokoch.

„Nové dresy zachovávajú hlavné prvky z predchádzajúcich. Nechceli sme však, aby boli len všednými jednofarebnými. Vybrali sme sa cestou kvality, národný dres má byť kvalitný produkt,“ povedal riaditeľ Marketingu SZĽH Rastislav Antala.

Nové dresy vyrobila prešovská spoločnosť 3B. Na všetkých bude v hornej časti nášivka vo forme štítku s iniciálami mena Pavla Demitru a číslom 38 na pamiatku bývalého kapitána slovenského tímu, ktorý tragicky zahynul v septembri pri leteckom nešťastí neďaleko Jaroslavľa.

Slovenské dresy na Nemeckom pohári budú jedinečné nielen svojím vzorom. V Mníchove na nich nebude chýbať turnajové logo s dátumom podujatia. Slováci už po troch mníchovských dueloch s USA, Nemeckom a Švajčiarskom v nich ďalšie neodohrajú. „Biela sada dresov pôjde do dražby, ktorej výťažok venujeme na podporu mládežníckych projektov SZĽH. Rovnako by sme chceli postupovať aj po ďalších reprezentačných akciách,“ doplnil Rastislav Antala.

Ďalšou novinkou na športovom výstroji a oblečení v novej sezóne bude logo „Slovakia – Ice Hockey Team“. Pôjde o športové logo, ktoré nie je oficiálnym SZĽH. Objaví sa nielen na dresoch, ale aj na oblečení všetkých slovenských reprezentačných tí­mov.

Sedem statočných zmien

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek musel pred prvou akciou v tejto sezóne urobiť až sedem zmien oproti pôvodnej nominácii.

Z rôznych dôvodov sa mu pred Nemeckým pohárom v Mníchove (11. – 13. novembra) ospravedlnili Branislav Mezei, René Vydarený, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Štefan Ružička, Miroslav Šatan a Tomáš Záborský, na ich miesto povolal Vladimíra Mihálika, Petra Mikuša, Martina Bakoša, Marcela Haščáka, Mareka Hovorku, Michela Miklíka a Radoslava Tybora.

Na Nemeckom pohári budú súpermi Slovákov postupne Američania, Nemci a Švajčiari.

"Na Slovensko som prišiel z inej krajiny a som zvyknutý na iné veci. Na tento turnaj sme chceli ísť v najsilnejšom zložení. Keď sa pozerám na dnešný káder, chýba v ňom šestnásť hokejistov. Mnohým rozumiem, prečo sa ospravedlnili. Sú však aj takí hráči, pri ktorých nedokážem pochopiť, že tu nie sú. Ospravedlnia sa nám, že sú zranení a potom strávia na ľade cez 20 minút a rozhodujú zápasy. Toto nedokážem pochopiť. V iných krajinách je radosť reprezentovať, tá mi dnes chýba. Mrzí ma, že chlapci, ktorí sa cez reprezentáciu dostali niekam, teraz nevracajú slovenskému hokeju svoj úspech späť,“ povedal generálny sekretár SZĽH Oto Sykora.

S viacerými hráčmi, ktorí sú v súčasnom výbere, počítal reprezentačný kouč až na decembrovú či februárovú akciu. Slovenský tím sa stretol v utorok popoludní v Bratislave, podvečer má v pláne tréning v posilovni a regeneráciu. V stredu predpoludním je na programe tréning v ľade, večer ďalšia tréningová jednotka na suchu. Do Nemecka sa tím presunie vo štvrtok.

"Dnešná situácia je iná ako pred pár rokmi, keď Slovensko chodilo na turnaje ako favorit. Chceli by sme ukázať, že sme konkurencieschopní so súpermi. Určite na Nemecký pohár nejdeme v porazeneckej nálade,“ uviedol tréner Vladimír Vůjtek.

Nominácia hokejovej reprezentácie SR na Nemecký pohár v Mníchove (11. – 13. novembra 2011):

Brankári: Peter Hamerlík (HC Oceláři Třinec, ČR, počet štartov v reprezentácii 5/počet gólov 0), Július Hudáček (Södertälje SK, Švéd., 4/0).

Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva, Rus./KHL, 43/3), Dominik Graňák (OHK Dinamo Moskva, Rus./KHL, 121/4), Kristián Kudroč (Ässät Pori, Fín., 14/0), Vladimír Mihálik (Lev Poprad, KHL, 10/1), Peter Mikuš (HC České Budějovice, ČR, 9/0), Michal Sersen (HC Sparta Praha, ČR, 24/2), Tomáš Starosta (Jugra Chanty-Mansijsk, Rus./KHL, 101/3), Richard Stehlík (Salavat Julajev Ufa, Rus./KHL, 67/2)

Útočníci: Martin Bakoš (Slovan Bratislava, 0/0), Milan Bartovič (HC Bílí Tigři Liberec, ČR, 46/10), Mário Bližňák (HC Sparta Praha, ČR, 0/0), Rastislav Dej (HC Energie Karlove Vary, ČR, 7/0), Marcel Haščák (HC Košice, 8/1), Marcel Hossa (Spartak Moskva, Rus./KHL, 82/20), Marek Hovorka (Rytíři Kladno, ČR, 0/0), Libor Hudáček (HC Slovan Bratislava, 2/0), Roman Kukumberg (HC Slovan Bratislava, 87/20), Patrik Lušňák (HK 36 Skalica, 0/0), Juraj Mikúš (Lev Poprad, KHL, 38/6), Michel Miklík (HC Košice, 12/0), René Školiak (HK 36 Skalica, 25/1), Radoslav Tybor (Dukla Trenčín, 3/0).

Realizačný tím: Oto Sykora (generálny manažér), Vladimír Vůjtek (hlavný tréner), Peter Oremus (asistent trénera), MUDr. Jozef Kubašovský (lekár), Branislav Prokop (fyzioterapeut), Michal Malina (masér), Samuel Petráš (výstrojový manažér)

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM