Webnoviny - Svet

Slováci nešpekulujú, s Kazachstanom chcú vyhrať

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher KOLÍN 13. mája (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti v kabíne pred štvrtkovým večerným zápasom na majstrovstvách sveta v Kolíne nad Rýnom s Kazachstanom nešpekulujú o svojom umiestnení v skupine a myslia iba na víťazstvo. Od výsledkov súboja s Kazachmi, ale aj duelu Rusko – Bielorusko bude závisieť aj ich ďalší program na šampionáte. Slováci ešte môžu skončiť na všetkých štyroch miestach v skupine. Ak podvečer Rusi zdolajú Bielorusov v riadnom hracom čase, Slovákom bude stačiť neprehrať o viac ako dva góly. „Určite nebudeme špekulovať. My ideme od zápasu k zápasu, pre nás je každé víťazstvo veľkým povzbudením,“ uviedol obranca Ivan Majeský.

Kazachstan nebude pre Slovákov ľahkým súperom. V mužstve sú hokejisti, ktorí pravidelne hrávajú v kvalitnej Kontinentálnej hokejovej lige. „Určite to nebude ľahký zápas. Dúfam, že budeme pokračovať tam, kde sme skončili s Bielorusmi. Musíme vyhrať, aby bol pokoj. Musíme si dávať pozor na začiatok,“ povedal Ivan Majeský.

Slovákom v prvom zápase na šampionáte proti Rusku nevychádzali presilové hry, proti Bielorusku ich už vylepšili a zo štyroch možností boli dvakrát úspešní. Nácviku hry v početnej výhode sa venovali na tréningoch aj priamo v Kolíne. „Proti Bielorusom sme ich hrali už jednoduchšie. Dávali sme puky viac na bránku, chlapci ich potom dorážali. Bolo to super a napokon to boli dôležité góly. Verím, že to pôjde aj naďalej,“ dodal Ivan Majeský.

SITA – od vyslaného redaktora Petra Pašutha

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM