Slováci neuspeli v predĺžení semifinále s Českom

PLZEŇ 19. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejbalisti si nezahrajú sobotňajšie finále na majstrovstvách sveta v Plzni, v piatkovom semifinále prehrali s Českom 4:5 po predĺžení. Slováci však stále majú šancu na deviatu medailu z MS, štvrtú bronzovú. V súboji o 3. miesto nastúpia v sobotu proti neúspešnému tímu z večerného semifinále USA – India.

V piatkovom súboji s Českom viedli zverenci Romana Töröka už od 3. minúty. V prvej tretine sa aj vďaka pozornej defenzíve ubránili tlaku súpera. Úvodná časť druhej pätnásťminútovky bola na góly bohatá, Česi dvakrát vyrovnali slovenský náskok. V závere druhej tretiny Románek získal pre Slovákov dvojgólové vedenie. Český tlak v záverečnej časti hry vyústil do ďalšieho vyrovnania a o víťazovi muselo rozhodnúť predĺženie. V 48. min poslal Čechov do finále strelou od modrej čiary Rejthar.

Semifinále:

Česko – Slovensko 5:4 po predĺžení (0:1, 2:3, 2:0 – 1:0) Góly: 17. Výborný (Lendl, Šulan), 20. Oliverius (Hodovník, Dědič), 31. Pospíšil (Příhoda), 40. Bacovský (Novák), 48. Rejthar – 3. Danko (Polák), 20. Tóth (Danko), 22. Kapánek (Giba), 30. Románek (Hrivnák, Giba)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grewall (India), Mintz (Kan.), 4058 divákov

Zostavy:

Česko: Šulan (31. Šindelář) – Příhoda, Pospíšil, Rejthar, Výborný, Dědič, Hodovník, Kadaně, Střeska – Bacovský, Novák, Kubeš – Lendl, Topolánek, Kejř – Kypet, Oliverius, Trčka – Růžička, Sýkora, Tyburec

Slovensko: Petrík – Minárik, Giba, Varga, Filip, Cvik, Kapánek, Blahut, Haring – Kanich, Ladiver, Hrivnák – Románek, Svitana, Tóth – Danko, Polák, Rímsky – Lajčiak, Pobeha, Slovák