Webnoviny - Svet

Slováci po I. tretine vedú 3:0

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Tomáš BenedikovičVAN­COUVER 21. februára (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrávajú po prvej tretine svojho sobotňajšieho záverečného vystúpenia v základnej B-skupine na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri nad Lotyšskom presvedčivo 3:0. Zverenci trénera Jána Filca boli počas úvodnej dvadsaťminútovky jednoznačne lepším mužstvom, svojho súpera prakticky k ničomu nepustili. Už v 3. min využil presilovú hru Ľubomír Višňovský, v ďalšom priebehu prvej tretiny sa strelecky presadili aj Richard Zedník a Jozef Stümpel. V prvom vystúpení na ZOH 2010 prehrali Slováci v stredu s Českom 1:3, vo štvrtok potom zvíťazili nad Ruskom 2:1 po samostatných nájazdoch.

Výsledok:
B-skupina:
Lotyšsko – Slovensko 0:3 po I. tretine
Góly: 3. Ľ. Višňovský (Stümpel, Zedník), 10. Zedník (Handzuš, Bartečko), 18. Stümpel (Pálffy).
Rozhodujú: Vinnerborg (Švéd.), O´Halloran (Kan.) – Kiča (Ukr.), Murphy (USA)
Zostavy:
Lotyšsko: Masalskis – K. Redlihs, Skrastinš, Rekis, Pujacs, Bartulis, Sotnieks – Ankipans, Šprukts, Karšums – Cipulis, Vasiljevs, Niživijs – Darzinš, Daugavinš, M. Redlihs – Berzinš, Meija, Širokovs
Slovensko: Halák – Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera – Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa – Zedník, Handzuš, Bartečko – Pálffy, Stümpel, Gáborík – Radivojevič, T. Kopecký, Cibák.