Webnoviny - Svet

Slováci postavili na Haiti ďalšiu poľnú nemocnicu

WEBNOVINY.SK

haiti Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 26. januára (WEBNOVINY) – Slovenskí záchranári na Haiti postavili ďalšiu poľnú nemocnicu. Tento odkaz sa objavil asi pred hodinou na stránke www.helpteam.sk. Okrem toho už dali do prevádzky prvú čističku vody na dvore lekárskej fakulty a postavili aj poľné nemocnice. Slováci počas dňa dezinfikujú a ošetrujú zranených a v noci pátrajú po nezvestných. Prostredníctvom stránky helpteam.sk odkázali záchranári svojim rodinám a priateľom, že sú zdraví a v poriadku. Fotky sú tiež na stránke.

Ostrovný štát v Karibiku zasiahlo ničivé zemetrasenie s magnitúdom 7,3 v noci z utorka na stredu pred dvoma týždňami. Hlavné mesto Port-au-Prince je úplne zničené, vládne tam panika a chaos. Zemetrasenie si podľa oficiálnych informácií vyžiadalo vyše 150-tisíc mŕtvych. Ďalšieho štvrť milióna utrpelo zranenia a milión ľudí ostalo bez strechy nad hlavou. Nové zemetrasenie postihlo Haiti v stredu ráno minulý týždeň, obete nehlásili, ďalšie otrasy pocítili obyvatelia v nedeľu.

Značná časť mŕtvych sú deti, mnoho ďalších je zranených a v šoku po strate domova a najbližších členov rodiny. V štáte Haiti je zničená infraštruktúra, vrátane zdrojov pitnej vody, je tu nedostatok jedla, liekov aj zdravotníkov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM