Slováci sa v nočných zápasoch NHL nepresadili

NEW YORK 11. februára (WEBNOVINY) – V stredajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL vyšli všetci traja štartujúci slovenskí hokejisti naprázdno. Marek Svatoš z Colorada a Milan Jurčina v drese Columbusu sa tešili z víťazstva, Edmonton Ľubomíra Višňovského opäť prehral.

V drese New York Rangers nenastúpil v dôsledku tržnej rany na kolene, ktorú utrpel v pondelňajšom tréningu pri kontakte s Lundqvistovou korčuľou, kanonier Marián Gáborík. Vedenie newyorských „jazdcov“ však dúfa, že Gáborík už v piatkovom zápase proti Pittsburghu nebude chýbať. Na domácej pôde musel jeho tím skloniť hlavu pred hráčmi Nashvillu po tesnom výsledku 1:2.

Výhrou 3:0 nad San Jose si brankár Columbusu Steve Mason pripísal svoje tretie čisté konto od trénerskej výmeny. Blue Jackets zastavili 8-zápasové víťazné ťaženie "žralokov“, ktorí však napriek prehre naďalej kraľujú Západnej konferencii so súčtom 87 bobov. Milan Jurčina pobudol na ľade necelých 16 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu.

Nedarilo sa Marekovi Svatošovi, ktorý strávil na ľade necelých osem minút a vyslal jednu strelu na bránku súpera. Tešiť ho však môže výhra v nadstavenom čase, ktorou sa hokejisti Colorada nad Atlantou dostali na čelo tabuľky Severozápadnej divízie pred Vancouver.

Víťazná štrnásťzápasová séria Washingtonu sa skončila osem sekúnd pred koncom nadstaveného času v súboji na ľade Montrealu po góle z hokejky českého útočníka Tomáša Plekanca. Vo vyrovnanom zápase si líder štatistík Alexander Ovečkin pripísal ďalšie dva body za asistencie, no gólovo sa tentoraz nepresadil. V súčte bodov tak opäť zvýšil svoj náskok na rozdiel 10 bodov pred druhým Henrikom Sedinom. Celkovo ich už nazbieral 88.

Českou nocou by sa dal nazvať zápas Minnesota – Phoenix 2:3, kde si českí legionári pripísali dovedna 8 bodov za tri góly a päť asistencií. Phoenix vyhral svoj ôsmy zápas z ostatných deviatich a upevnil si tak svoje tretie miesto v Západnej konferencii. Najlepším mužom zápasu sa stal Martin Hanzal s gólom a asistenciou, honor druhej hviezdy si pripísal jeho spoluhráč Radim Vrbata taktiež s gólom a jednou prihrávkou.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Columbus – San Jose 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Góly: 14. Nash (Huselius, Vermette), 29. Voráček (Brassard, Torres), 60. Vermette (Hejda). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:40, brankári: S. Mason – Greiss. Diváci: 15 234.

New York Rangers – Nashville 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Góly: 30. Prospal (O. Jokinen) – 18. Tootoo (Klein, Legwand), 37. Wilson. Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:36, brankári: Lundqvist – Ellis. Diváci: 13 128.

New Jersey – Philadelphia 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1) Góly: 1. Zajac (Rolston, Fraser), 9. Niedermayer (Pelley) – 9. Asham (Giroux, Coburn), 34. Carter (Briere, Hartnell), 64. Gagne (Timonen, Pronger). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:15, brankári: Brodeur – Leighton. Diváci: 5 580

Montreal – Washington 6:5 po predĺžení (1:1, 4:1, 0:3 – 1:0) Góly: 1. Gomez (Gionta, Pyatt), 21. Pyatt (O´Byrne, Gomez), 33. Metropolit (Desharnais, Hamrlík), 33. Lapierre (S. Kosticyn, Moen), 39. Plekanec (S. Kosticyn, Gill), 65. Plekanec (S. Kosticyn) – 7. Laich (Fleischmann, Siomin), 22. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Green), 41. Green (Nicklas Bäckström), 50. Laich, 60. Laich (Knuble, Ovečkin). Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:38, brankári: Price – Neuvirth. Diváci: 21 237.

Pittsburgh – New York Islanders 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Góly: 31. Kunitz (Malkin, Orpik), 37. Malkin (Gončar, Eaton), 55. Kunitz (Guerin) – 50. Nielsen (Gervais). Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Kennedy – Martin 5 min. za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:38, brankári: Fluery – Roloson. Diváci: 16 980.

Minnesota – Phoenix 2:3 (1:1, 0:1, 1:1) Góly: 5. Latendresse (Havlát, Židlický), 58. Havlát (Miettinen, M. Koivu) – 13. Hanzal (Průcha, Vrbata), 23. Lombardi (Doan, Jovanovski), 46. Vrbata (Vandermeer, Hanzal). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:31, brankári: Niklas Bäckström – Bryzgalov. Diváci: 18 178.

Colorado – Atlanta 4:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0) Góly: 10. Clark (P. Stastny, Steward), 49. Steward (P. Stastny, Galiardi), 55. Durno (McLeod, Quincey), 61. Cumiskey (P. Stastny) – 9. Bergfors (Antropov), 26. Little (Reasoner, Oduya), 45. Antropov (Little, Bergfors). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:36, brankári: Anderson – Hedberg. Diváci: 11 644.

Anaheim – Edmonton 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) Góly: 14. Ryan (Perry, Eminger), 36. Ryan (Nokelainen, S. Niedermayer), 49. Marchant (Wisniewski, S. Niedermayer) – 27. Potulny (Moreau), 35. Moreau. Vylúčení: 4:8 na 2 min, plus Parros – Jacques 5 min. za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2. Strely na bránku: 30:39, brankári: Hiller – Deslauriers. Diváci: 14 766.