Webnoviny - Svet

Slováci trénovali v pondelok v nekompletnom zložení

WEBNOVINY.SK

Tréning futbalovej reprezentácie pred medzištátnym zápasom proti Bosne a Hercegovine pod vedením asistenta trénera Michala Hippa (vpravo)Foto: SITA/Igor Svítok SENEC 15. novembra (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti pripravujúci sa na stredajší medzištátny priateľský duel s Bosnou a Hercegovinou si v pondelok večer zatrénovali na ihrisku NTC SFZ v Senci v nekompletnom zložení. Z aktualného 18-členného kádra sa na trávniku nepredstavilo kvinteto František Kubík, Marek Hamšík, Vladimír Weiss ml., Miroslav Stoch a Kamil Kopúnek. Posledný menovaný defenzívny stredopoliar ruského Saturnu Moskovská oblasť sa do kádra dostal dodatočne po tom, ako pre zdravotné problémy vypadlo duo Martin Škrtel – Juraj Kucka. „Som veľmi rád, že môžem byť opäť v reprezentačnom kolektíve,“ povedal pre agentúru SITA cestou z letiska vo Viedni Kamil Kopúnek, ktorý sa ku svojim spoluhráčom pridá v Senci ešte v pondelok večer.

Zo spomenutej pätice, ktorá vynechala pondelňajší večerný tréning, má jediný nováčik v A-mužstve SR Kubík problémy s narazeným svalom nad pravým kolenom a jeho štart v stredajšom dueli je momentálne otázny. Hamšík si plnil povinnosti spojené s autogramiádou a krstom jeho knihy v Bratislave a večer na neho ešte čaká účasť v relácii TV Markíza Adela show, kde sa predstaví ako hosť populárnej moderátorky Adely Banášovej. „Dvojica Stoch a Weiss sa pripravovala individuálne,“ dodal doplňujúcu informáciu do mozaiky technický vedúci slovenskej futbalovej reprezentácie Róbert Tomaschek.

V utorok čaká na Slovákov tréning rovnako pri Slnečných jazerách v predpoludňajších hodinách od 10.30 h. Ak napokon spomenutý 21-ročný Kubík nebude môcť v stredu nastúpiť, tréner Weiss pravdepodobne povolá kapitána slovenského ligového šampióna MŠK Žilina Róberta Ježa.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM