Webnoviny - Svet

SLOVAK AID: Projekt pomoci v Biškeku prevrat neovplyvnil

WEBNOVINY.SK

Bez popisuFoto: SITABRATISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) – Projekt Súkromnej strednej odbornej školy Johannes Senio Service o starostlivosti o seniorov v Kirgizsku nezastavili ani vlaňajšie dramatické politické udalosti v krajine.

Začiatkom apríla totiž v krajine bol prevrat a v októbri sa konali nové voľby. Autorka projektu a riaditeľka školy Anna Krišková však projekt hodnotí pozitívne. Pre skupinu na okraji spoločnosti je prospešný. Sústreďovali sa na zlepšovanie kvality každodenného života seniorov. V Biškeku vyškolili učiteľov, tento modul má potenciál v tom, že vyškolení sú učitelia a sestry okrem hlavného mesta Kirgizska aj zo vzdialených regiónoch, ako sú Talas, Naryn či Kara-Kul. Umožňuje im to získané poznatky odovzdávať ďalej a čiastočne aj meniť prax, tvrdí Krišková.

V súvislosti s projektom podpory sociálneho rozvoja a humanitnej starostlivosti o seniorov a výstavby denného a vzdelávacieho centra Eventide prišla na pracovnú návštevu Slovenska Nadežda Sergejevna Polechina z kirgizského Biškeka. Polechina pracuje 15 rokov ako vedúca sestra v Biškeku v zariadení s 230 seniormi. Podľa Kriškovej slov vyjadrila veľký obdiv organizačnej štruktúre, zabezpečeniu služieb či obedov a kvalite ubytovania seniorov v piatich zariadeniach v Bratislave, ktoré navštívila. Páčil sa jej aj záujem o udržiavanie spoločenských kontaktov medzi seniormi či prostredie pre vyjadrenie ich vierovyznania.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM