Futbal

Slovan stratil šancu na postup: Proti Besiktas Istanbul neudržal vedenie, FOTO

Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do ďalšej fázy Európskej ligy UEFA 2019/2020. Vo štvrtkovom dueli na pôde Besiktasu Istanbul prehrali 1:2, v priebežnej tabuľke sú na treťom mieste so štyrmi bodmi.

Ilustračný obrázok k článku Slovan stratil šancu na postup: Proti Besiktas Istanbul neudržal vedenie, FOTO
15

Domáci začali náporom, prvú šancu mal Elneny, ale jeho zakončenie obrana Slovana zblokovala. Hra sa potom vyrovnala, hralo sa prevažne v strede ihriska, hráči Slovana nedovoľovali domácim rozvíjať ofenzívne akcie. Vážnejšia príležitosť prišla v 26. minúte po centri do šestnástky Slovana, ale Nayira opäť dobre zdvojila obrana. O tri minúty neskôr mal ešte lepšiu možnosť Özyakup po zaváhaní De Marca, ale v dobrej pozícii prestrelil bránku.

Slovan v ofenzíve nebol nebezpečný, ale v 35. minúte sa po centri De Marca dostal k lopte Erik Daniel a otvoril skóre. Po góle sa hralo opäť prevažne medzi šestnástkami, no v 44. minúte dostal loptu do behu Šporar, ale vo výbornej šanci poslal loptu vedľa ľavej žrde.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Tréner domácich Avci poslal do druhého polčasu dvoch nových hráčov N'Koudoua a Ljajiča a jeho zverenci sa snažili čo najrýchlejšie vyrovnať. Greifa v 49. minúte ohrozil Nayir, bola to vôbec prvá strela domácich, ktorá smerovala na bránku. Slovan odpovedal o minútu neskôr, Karius musel vyboxovať tvrdú strelu Daniela spoza šestnástky. Besiktas potom ožil, kopal štyri rohové kopy za sebou, ale bez úspechu. V 64. minúte nebezpečne hlavičkoval Holman, lopta tesne minula bránu. Domáci potom prebrali iniciatívu, Nayir napálil brvno, no v 75. minúte dostal loptu na hlavu Roco a vyrovnal. Besiktas chcel v závere strhnúť triumf na svoju stranu, výborné šance mali Nayir a Yalcin, ale Greif svoj tím zachránil. V závere však Besiktas predsa len dokázal skórovať, keď Abena v šestnástke fauloval a Ljajič z penalty nezaváhal.

Besiktas Istanbul – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)

Góly: 75. Roco, 90.+2 Ljajič – 35. Daniel. Rozhodovali: Jorgji – Cokaj, Avdo (všetci Alb.), ŽK: Uysal, Erkin, Elneny, Ljajič – Moha, Holman, Rabiu, Abena.

Besiktas: Karius – Uysal, Vida, Roco, Rebocho (46. Ljajič) – Elneny, Özyakup (76. Yalcin), Diaby – Boyd (46. N'Koudou), Nayir, Erkin

Slovan: Greif – Bajrič, Abena, Božikov, De Marco – De Kamps, Rabiu – Holman (83. Ljubičič), Daniel (87. Ratao), Moha (76. Dražič) – Šporar

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Besiktas Istanbul - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)