Webnoviny - Svet

Slovan už bez Valachoviča, P. Petráša a J. Kozáka

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 5. januára (WEBNOVINY) – Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava začal v utorok na umelej tráve na Pasienkoch prípravu na jarnú časť sezóny 2009/2010. Mužstvo viedol na premiérovej tréningovej jednotke v novom roku z pozície hlavného kouča už Dušan Tittel spolu s asistentmi Štefanom Horným a Jozefom Kontírom. Trénermi brankárov zostávajú aj naďalej Miroslav König a Alexander Vencel starší.

V mrazivom počasí s teplotou pohybujúcou sa na úrovni –5 stupňov Celzia zaberalo počas 90 minút pod drobnohľadom trénerského triumvirátu Tittel – Horný – Kontír 24 hráčov do poľa. Trojicu brankárov mal zasa na starosti König. Na ihrisku sa objavilo viacero nových tvárí, naopak, niektorí skúsení hráči a členovia jesenného kádra chýbali. „Rozhodli sme sa omladiť naše mužstvo. Chceme začať budovať perspektívny tím a pozerať sa predovšetkým smerom do budúcnosti. Aj z tohto dôvodu už s nami ďalej nepokračuje trojica Jozef Valachovič, Peter Petráš a Ján Kozák ml., ktorí si v súčasnosti prostredníctvom svojich manažérov a agentov hľadajú nové angažmány,“ povedal na margo zmien smerom von 43-ročný hlavný kouč „belasých“ Dušan Tittel. Ten mal, naopak, počas prvého novoročného tréningu k dispozícii tri nové posily Slovana – obrancov Mariána Hada a Petra Jánošíka a útočníka Marka Kuzmu. Na skúške z konkurenčného MFK Petržalka je momentálne dvojica Erik Čikoš a Filip Kiss. „Verím, že všetci títo hráči budú vhodnými posilami pre Slovan. Marián Had je skúseným futbalistom, Jánošík s Kuzmom sú reprezentanti do 21 rokov. Myslím si, že nastal čas trochu prebudovať mužstvo, keďže v poslednom období sme mali vekovo zrelší tím,“ vyhlásil na margo nových hráčov D. Tittel.

Slovan sa bude až do konca tohto týždňa pripravovať v Bratislave. V sobotu 9. januára sa zúčastní na 4. ročníku halového turnaja „Fortuna Víkend šampiónov“ v Prahe, kde štartujú okrem „belasých“ aj Slavia Praha, Sparta Praha, Slovan Liberec, Bohemians 1905 a MŠK Žilina. Od pondelka 11. 1. absolvujú „tittelovci“ týždňové sústredenie v Dolnom Kubíne, kde v nedeľu 17. januára odohrajú prvý prípravný duel proti miestnemu MFK. „V pôvodnom pláne bolo sústredenie v Čilistove, no to sme napokon zmenili. Ubytovaní budeme v hoteli Park. Medzi sviatkami som sa tam bol osobne pozrieť, podmienky sú veľmi dobré. Je tam nová posilňovňa, k dispozícii budeme mať výborné ihrisko,“ vysvetlil D. Tittel. Po návrate sa budú slovanisti pripravovať v domácich podmienkach, čakajú na nich prípravné duely proti dvojici maďarských prvoligistov (Lombard Pápa a FC Fehérvár) a českému tímu Sigma Olomouc. Tretieho februára odchádzajú Slovák a spol. na tradičné sústredenie do tureckého Beleku. „Tam už pocestuje zúžený výber, pravdepodobne 22 hráčov do poľa a dvaja brankári. V Turecku nás čakajú tri veľmi kvalitné stretnutia, dohodli sme sa s rumunským tímom Unirea Urziceni, ruským Spartakom Moskva a bulharským CSKA Sofia. Nechceli sme hrať viac zápasov, aby sme mali dostatok priestoru aj na tréningy a regeneráciu,“ dodal Dušan Tittel.

Prehľad hráčov, ktorí sa v utorok 5. januára zapojili do zimnej prípravy ŠK Slovan Bratislava: Brankári: David Bičík (ČR), Matúš Putnocký, Peter Rusina Obrancovia: Martin Dobrotka, Radek Dosoudil (ČR), Mamadou Bagayoko (Pobr. Slon.), Kornel Saláta, Erik Čikoš, Marián Had, Peter Jánošík, Diogo Pirés (Braz.) Stredopoliari: Mario Božič (Bosna a Herceg.), Branislav Obžera, Samuel Slovák, Kristián Kolčák, Filip Kiss, Milan Ivana, Erik Grendel, Juraj Kuráň, Tomáš Bagi Útočníci: Rogerio Botelho Gaúcho (Braz.), Juraj Halenár, Pavol Masaryk, Peter Štepanovský, Jakub Sylvestr, Marek Kuzma, Jan Králík (ČR)

Rekonvalescenti a hráči, ktorí sa do prípravy zapoja neskôr: Dominik Rodinger (ČR), Michal Breznaník, Bruno Martins Simao (Portug.), Julio Cesar Serrano (Braz.) Odchody: Jozef Valachovič, Peter Petráš, Ján Kozák ml. Príchody: Marián Had, Peter Jánošík, Marek Kuzma

Prehľad zápasov ŠK Slovan Bratislava v rámci zimnej prípravy na jarnú časť Corgoň ligy 2009/2010: sobota 9. januára: účasť na halovom turnaji „Fortuna Víkend šampiónov“ (Praha, 02 Aréna) – súperi Slovana v základnej B-skupine: Slavia Praha, Slovan Liberec a následne duely o umiestnenie nedeľa 17. januára o 11.00 h: MFK Dolný Kubín (I. liga) – ŠK Slovan Bratislava, hrať sa bude v Dolnom Kubíne sobota 23. januára o 11.00: Lombard Pápa Termal FC (Maď.-I. liga) – ŠK Slovan Bratislava, hrať sa bude v Maďarsku utorok 26. januára o 14.00: FC Videoton Fehérvár (Maď.-I. liga) – ŠK Slovan Bratislava, hrať sa bude v Maďarsku sobota 30. januára o 11.00: ŠK Slovan Bratislava – SK Sigma Olomouc (ČR-I. liga), hrať sa bude v Bratislave 3. – 14. februára: kondično-herné sústredenie v tureckom Beleku (v pláne sú tri stretnutia proti tímom Unirea Urziceni /Rum./, Spartak Moskva /Rus./, CSKA Sofia /Bulh./, začiatky zápasov určia neskôr) sobota 20. februára: ŠK Slovan Bratislava – FC Slovácko (ČR – I. liga), dejisko a čas zápasu určia neskôr.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM