Futbal

Slovan v Európskej lige po debakli končí: Ďalej len Trenčín a Trnava

Cez tretie predkolo EL vo futbale sa po remíze podarilo postúpiť fortunaligovému Trenčínu. Slovan na pôde Rapid Viedeň inkasoval štyri góly a vo futbalovej Európe končí.

Ilustračný obrázok k článku Slovan v Európskej lige po debakli končí: Ďalej len Trenčín a Trnava

Futbalisti fortunaligového AS Trenčín sa dostali do play off o skupinovú fázu Európskej ligy. Vo štvrtkovej odvete 3. predkola remizovali na štadióne holandského Feyenoordu Rotterdam 1:1, čo im po víťazstve 4:0 v domácom úvodnom stretnutí stačilo na postup.

Eric Botteghin v drese Feyenoordu otvoril skóre v 8. minúte, už o minútu vyrovnal trenčiansky Antonio Mance, ktorý si v dvojzápase pripísal štyri góly.

Zverenci Ricarda Moniza sa v play off stretnú s AEK Larnaka, cyperské mužstvo vyradilo Sturm Graz po triumfoch 2:0 v Rakúsku a 5:0 doma. Prvý zápas sa odohrá vo štvrtok 23. augusta na Slovensku, odveta je na programe o týždeň neskôr na Cypre.

Feyenoord Rotterdam – AS Trenčín 1:1 (1:1)

Góly: 8. Botteghin – 9. Mance. ŽK: Berghuis, Botteghin – Škovajsa. Rozhodovali: Kehlet – Larsen, Sörensen (všetci Dán.), 31.500 divákov

Feyenoord: Vermeer – Nieuwkoop (67. Geertruida), Botteghin, Van der Heijden, Malacia (82. Burger) – Clasie, Toornstra, Vilhena – Berghuis, Van Persie (71. Vente), Larsson

Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa – Zubairu (90.+2 Ubbink), El Mahdioui, Čatakovič – Sleegers, Mance (86. Umeh), Azango

• prvý zápas 0:4, Trenčín postúpil do play off EL

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtok v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 na ihrisku Rapidu Viedeň 0:4 a rozlúčili sa s pohárovou súťažou.

Belasí po triumfe 2:1 v prvom zápase nezachytili úvod odvety a inkasovali z kopačky Christopha Knasmüllnera už v tretej minúte. Rovnaký hráč napokon prispel k hladkému víťazstvu domácich hetrikom.

Rapid Viedeň – ŠK Slovan Bratislava 4:0 (1:0)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Góly: 3., 80. a 90.+4. Knasmüllner, 85. Murg. Rozhodcovia: Massa – Meli, Vuoto (Tal.), ŽK: Schwab, Bolignoli, Alar, Potzmann – Božikov, Saláta, Bajrič, Nono, 17 800 divákov.

Rapid Viedeň: Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barač, Bolingoli – Ljubicic, Schwab (87. Müldür) – Murg (90.+ Kostič), Knasmüllner, Berisha – Alar (Ivan)

Slovan Bratislava: Greif – Apau (80. Cmiljanič), Saláta, Bajrič, Božikov – Nono – Dražič (80. Hološko), Rabiu (67. Savičevič), Moha – Čavrič, Šporar

• prvý zápas 1:2, do play off EL postupuje Rapid Viedeň