Webnoviny - Svet

Slovan začne pod vedením Dušana Tittela

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. januára (WEBNOVINY) – Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava začne prípravu na jarnú časť Corgoň ligy 2009/2010 v utorok 5. januára o 10.30 h na štadióne na Pasienkoch, kam sa „belasí“ dočasne presťahovali v súvislosti s výstavbou nového Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli. Agentúru SITA o tom informoval manažér Slovana pre komunikáciu Martin Urmanič.

Zatiaľ stále nie je známe, kto bude definitívne novým trénerom Slovana, keďže doterajšieho kouča Michala Hippa uvoľnil klub na žiadosť Slovenského futbalového zväzu (SFZ) pre potreby reprezentácie, kde je asistentom Vladimíra Weissa st. Dobre informovaný zdroj z prostredia „belasých“ však v pondelok popoludní agentúre SITA potvrdil, že prvý tréning Slovana by mal viesť doterajší generálny riaditeľ klubu a bývalý hráč najslávnejšieho slovenského tímu Dušan Tittel. On by si mal aj zostaviť svoj realizačný tím. „Všetko však bude úplne jasné až v utorok predpoludním, keď začne mužstvo prípravu na ligu,“ dodal dobre informovaný zdroj. Podľa neho dôjde aj k výraznému pohybu v kádri majstra. Zo Slovana odíde viacero starších a skúsených hráčov a nahradia ich mladí, perspektívni futbalisti zo slovenských klubov.

Na prvom tréningu by sa mali objaviť aj nové posily – 14-násobný slovenský reprezentant Marián Had zo Sparty Praha a hráč slovenskej reprezentačnej dvadsaťjednotky Peter Jánošík, ktorý naposledy hral v MFK Dubnica. S oboma hráčmi sa už vedenie Slovana dohodlo na zmluvách. K dispozícii tiež bude útočník Marek Kuzma, doteraz kmeňový hráč Dubnice, ktorý na jeseň hosťoval v Dukle Banská Bystrica. Nejasné je zatiaľ angažovanie útočníka Filipa Šeba z francúzskeho prvoligového klubu FC Valenciennes, o ktorého mali belasí tiež veľký záujem.

Slovan sa bude do konca týždňa pripravovať v Bratislave a v jeho závere sa zúčastní na 4. ročníku halového futbalového turnaja „Fortuna Víkend šampiónov“ v Prahe, kde štartujú ešte Slavia Praha, Sparta Praha, Slovan Liberec, Bohemians 1905 a MŠK Žilina. Od pondelka 11. januára absolvujú Bratislavčania týždňové sústredenie v Čilistove a potom sa budú pripravovať v domácich podmienkach v hlavnom meste SR. V tomto cykle odohrajú tri prípravné zápasy – 23. januára o 11.00 h s maďarským Lombardom Pápa, 26. januára o 14.00 h s ďalším maďarským prvoligistom FC Fehérvár a 30. januára o 11.00 h so Sigmou Olomouc. Od 3. do 14. februára absolvuje úradujúci slovenský šampión sústredenie v Turecku a v rámci neho 4 prípravné stretnutia. Po návrate bude Slovan od 15. februára až do začiatku Corgoň ligy trénovať v Bratislave a 20. februára odohrá zápas s FC Slovácko, ktorý bude zároveň aj generálkou na Corgoň ligu.

Program zápasov ŠK Slovan Bratislava v zimnej časti prípravy na Corgoň ligu:

sobota 9. januára: účasť na halovom turnaji „Fortuna Víkend šampiónov“ (Praha, 02 Aréna) – súperi Slovana v základnej B-skupine: Slavia Praha, Slovan Liberec a následne duely o umiestnenie sobota 23. januára o 11.00 h: Lombard Pápa Termal FC (Maď. – I. liga) – ŠK Slovan Bratislava, hrať sa bude v Maďarsku utorok 26. januára o 14.00: FC Videoton Fehérvár (Maď. – I. liga) – ŠK Slovan Bratislava, hrať sa bude v Maďarsku sobota 30. januára o 11.00: ŠK Slovan Bratislava – SK Sigma Olomouc (ČR – I. liga), miesto sa upresní neskôr 3. – 14. februára kondično-herné sústredenie v Turecku (v pláne sú štyri stretnutia, mená súperov, dejiská a čas zápasov určia neskôr) sobota 20. februára: ŠK Slovan Bratislava – FC Slovácko (ČR – I. liga), dejisko a čas zápasu určia neskôr SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM