Webnoviny - Svet

Slovenky musia nad Veľkou Britániou zvíťaziť

WEBNOVINY.SK

Foto: SITAKOŠICE 22. augusta (WEBNOVINY) – Slovenské basketbalové reprezentantky po úspešnom vstupe do kvalifikácie o postup na európsky šampionát v roku 2011 v Poľsku, keď pred týždňom v sobotu v Birminghame zdolali Veľkú Britániu 76:67 a v utorok si doma v Košiciach poradili s Ukrajinou 82:53, podľahli v piatok v Halle po predĺžení Nemecku 58:63 a poriadne zdramatizovali situáciu v D-skupine. Po polovici kvalifikácie v nej má až trojica tímov na čele, okrem Slovenska aj Veľká Británia a Nemecko, rovnaký počet piatich bodov s bilanciou 2–1, no priamy postup na ME do Poľska si zabezpečí len dvojica z nich. Šance poslednej Ukrajiny na priamy postup sú už len v teoretickej rovine, no ešte stále má nádej na tretie miesto a budúcoročný dodatkový súboj o jedno zvyšné miesto na poľskom turnaji. Postupový imperatív jednoznačne velí v nasledujúcich zápasoch vyhrávať predovšetkým doma. A práve na palubovke domácej košickej Infiniti arény privítajú v pondelok o 19.00 h zverenky americkej trénerky Pokey Chatmanovej basketbalistky Veľkej Británie rovnako vedené trénerom zvučného mena – Austrálčanom Tomom Maherom.

„Z Nemecka sme sa vrátili v sobotu. Všetky hráčky sú v poriadku a pripravené na pondelkové stretnutie. Sme radi, že je s nami stále aj Katarína Tetemondová, ktorá síce ešte v kvalifikácii šancu nedostala, ale to sa môže zmeniť už v najbližších hodinách,“ konštatovala pre agentúru SITA športová riaditeľka reprezentácie SR Natália Hejková, ktorá verí aj v pondelňajší úspech Sloveniek: „Myslím si, že rozhodne domáca palubovka. Dievčatá sú v Infiniti aréne už druhý mesiac doma a aj divácka podpora, ktorá bude dúfam väčšia, ako v prvom domácom zápase proti Ukrajine, by mala byť naším šiestym hráčom. Navyše, aj u Veľkej Británie s jedlom rastie chuť. Po úvodnej prehre s nami v ďalších dvoch zápasoch zvíťazili a ich tréner Maher sa vyjadril, že by mohli zaútočiť aj na konečné prvé miesto v skupine. Tieto jeho slová sú však dobrou motiváciou aj pre náš tím.“

Slovenské družstvo má tiež svoje rezervy, Zaujímavé je, že v každom zápase bolo doteraz slabinou SR niečo iné. „Vo Veľkej Británii sme mali veľmi veľa stratených lôpt, doma proti Ukrajine sme slabšie doskakovali, v Nemecku sme vybuchli strelecky. Náš tím ešte nie je taký vyzretý, aby dokázal podávať vyrovnané výkony v niekoľkých zápasoch za sebou. No verím, že v tomto štvrtom dueli už nebudeme mať čo pokaziť.“

Po sobotňajšej ceste z Nemecka, oddychu a regenerácii si Slovenky večer pozreli video so zápasmi Veľkej Británie. V nedeľu podvečer na ne čaká o 17.00 h tréning, po ňom si o 18.30 h vyskúšajú palubovku hráčky Veľkej Británie. V pondelok o 11.00 h absolvujú slovenské basketbalistky ešte strelecký tréning. Úvodný rozskok stretnutia je na programe v pondelok o 19.00 h. Vstup na zápas s Veľkou Britániou je bezplatný.

Káder ženskej basketbalovej reprezentácie SR na zápas D-skupiny kvalifikácie na ME 2011 proti Veľkej Británii (23. augusta o 19.00 h v Infiniti aréne v Košiciach): Rozohrávačky: Jana Čarnoká, Ivana Jalčová (obe Dobrí anjeli Košice), Jana Vacková (BK PU Bemaco Prešov). Krídelníčky: Luisa Michulková (Real Celta Vigo/Šp.), Lucia Kupčíková, Katarína Hricková (obe Dobrí anjeli Košice), Lucia Lásková (bez klubovej príslušnosti), Katarína Tetemondová (MBK Ružomberok). Pivotky: Romana Vyňuchalová (Post Viedeň/Rak.), Anna Jurčenková, Erin Lawlessová (obe Dobrí anjeli Košice), Simona Podešvová, Klaudia Lukačovičová (obe MBK Ružomberok).

Tabuľka D-skupiny:

  1. Slovensko 3 2 1 216:183 5
  2. V. Británia 3 2 1 196:188 5
  3. Nemecko 3 2 1 186:186 5
  4. Ukrajina 3 0 3 158:199 3

Zostávajúci program Slovenska v D-skupine kvalifikácie o ME 2011 v Poľsku (všetky časy sú v SELČ): pondelok 23. augusta o 19.00 h: SLOVENSKO – Veľká Británia (Infiniti aréna, Košice) štvrtok 26. augusta o 17.00 h: Ukrajina – SLOVENSKO (Sport Complex Meridian, Kyjev) nedeľa 29. augusta o 19.00 h: SLOVENSKO – Nemecko (Infiniti aréna, Košice).

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie