Slovenky po II. tretine s Čínou nerozhodne 1:1

Petra Pravlíková (vpravo) Foto: AP Photo/Gene J. Puskar VANCOUVER 22. februára (WEBNOVINY) – Slovenské hokejové reprezentantky hrajú po druhej tretine pondelňajšieho stretnutia o konečné 7. miesto na ženskom olympijskom hokejovom turnaji vo Vancouveri s Čínou nerozhodne 1:1 (1:0, 0:1). Zverenky trénera Miroslava Karafiáta boli v úvodnej tretine svojho záverečného vystúpenia na XXI. zimných olympijských hrách lepším tímom. Prevahu hokejistiek SR potvrdila v 11. min úvodným gólom Petra Pravlíková. V druhej časti Číňanky hru vyrovnali a od polovice mali jasne navrch, slovenské družstvo podržala svojimi zákrokmi brankárka Zuzana Tomčíková. V 38. min však už ani ona nestačila na presnú strelu kapitánky ázijského výberu Wang Li-nuo.

Hokej – ženy – zápas o konečné 7. miesto: Čína – Slovensko 1:1 (0:1, 1:0) po II. tretine Góly: 38. Wang Li-nuo (Ju Paj-wej) – 11. Pravlíková (Jurčová, Veličková). Rozhodujú: Tottmanová (V. Brit.) – Hishmenová (USA), Majapurová (Fín.)

Zostavy: Čína: Ši Jao – Ju Paj-wej, Ťiang Na, Čchi Süe-tching, Čang Šuang, Lou Ju-e, Tchan An-čchi, Liou Či-sin – Ma Žu-i, Wang Li-nuo, Čang Pen – Sun Žuej, Ťin Feng-ling, Tchang Liang – Cchuej Šan-šan, Kao Fu-ťin, Chuang Chaj-ťing – Chuo Cchuej, Čang Meng-jing Slovensko: Tomčíková – Karafiátová, Babiaková, Brémová, Országhová – Jurčová, Pravlíková, Veličková – Čupková, Babonyová, Džurňáková – Čulíková, Herichová, Gápová.