Webnoviny - Svet

Slovenská dvadsiatka sa stretne s tohtoročnými majstrami

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA, APBUFFALO 6. januára (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov bude hrať na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie na prelome rokov 2011 a 2012 v kanadských mestách Calgary a Edmonton v A-skupine. Jej súpermi budú v Calgary v Scotiabank Saddledome (19 289 divákov) Rusi, Švédi, Švajčiari a Lotyši. V B-skupine v Edmontone v Rexall Place s kapacitou 16 839 divákov sa predstavia Kanada, USA, Fínsko, Česko a Dánsko. O rozdelení do skupín sa rozhodlo na základe výsledkov v stredu skončeného svetového šampionátu v Buffale.

Nasledujúci svetový šampionát v Kanade bude prvým, ktorý sa bude hrať vo dvoch arénach klubov NHL. Na MS 2012 môžu prekonať doterajší rekord v návštevnosti juniorských turnajov, ktorý drží z roku 2009 Ottawa (453 282). Pred začiatkom šampionátu čakajú účastníkov prípravné kempy v provincii Alberta.

Ako sa v Buffale darilo našim, si prečítajte tu:

HOKEJ-MS20: Slováci v Buffale nenaplnili očakávania

Slovenská hokejová 20 skončila po prehre s Českom na MS ôsma

Slovenská dvadsiatka sa zachránila. Nórov zdolala 5:0

Rusi v juniorskom finále na MS dokázali nemožné. Sú majstri

Zloženie základných skupín MS do 20 rokov 2012: A-skupina (Calgary): Rusko, Švédsko, Švajčiarsko, Slovensko, Lotyšsko B-skupina (Edmonton): Kanada, USA, Fínsko, Česko, Dánsko

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM