Anton Hrachovský Ostatné športy

Slovenská K4 s bronzom z MS: Zaistila si aj miestenku na Olympijské hry, FOTO

Slovenský štvorkajak získal na MS v Szegede bronzovú medailu v K4 na 500 m. Pre SR zároveň vybojoval štyri olympijské miestenky na OH 2020 v Tokiu.

Ilustračný obrázok k článku Slovenská K4 s bronzom z MS: Zaistila si aj miestenku na Olympijské hry, FOTO
5
Galéria

Slovensko má po nedeli 25. augusta isté ďalšie miesta pre štart na Olympijských hrách, ktoré sa budú v roku 2020 konať v japonskom Tokiu.

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek získal na MS v Szegede bronzovú medailu v K4 na 500 m.

Pre SR zároveň vybojoval štyri olympijské miestenky na OH 2020 v Tokiu. Slovenská káštvorka skončila vo finále tretia za loďami Nemecka a Španielska. Vďaka výbornému finišu o štyri stotiny predstihla posádku Ruska.

Slováci nastúpili na finálovú jazdu s jasným cieľom skončiť v prvej sedmičke a vybojovať si účasť na olympiáde. Mali pomalší štart a po polovici trate nefigurovali na medailových priečkach.

V závere však dokázali vystupňovať tempo, posúvali sa dopredu a napokon sa prepracovali na bronzovú pozíciu. Pre skúseného Vlčeka, historicky najúspešnejšieho slovenského kanoistu, je to už 17. medaila z MS.

Nemci v zostave Tom Liebscher, Ronald Rauhe, Max Rendschmidt, Max Lemke potvrdili úlohu najväčších favoritov a obhájili zlato z vlaňajších MS v Montemore.

Výsledky K4 500 m :
1. Nemecko (Tom Liebscher, Ronald Rauhe, Max Rendschmidt, Max Lemke) 1:19,26 min., 2. Španielsko (Saul Craviotto, Carlos Arévalo, Rodrigo Germade, Marcus Walz) +0,51, 3. SLOVENSKO (Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek) +1,70

Sledujte nás aj na Facebooku a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý spravodajský obsah.

Slovenská K4 s bronzom z MS: Zaistila si aj miestenku na Olympijské hry
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie