Barbara Dallosová Zo Slovenska

Slovenská polícia bude mať o štyroch generálov viac: Toto sú ich mená

V Policajnom zbore SR pribudnú ďalší štyria generáli. Povýšenie štyroch policajtov odsúhlasila vláda. Policajný zbor tak bude mať celkom osem generálov.

Ilustračný obrázok k článku Slovenská polícia bude mať o štyroch generálov viac: Toto sú ich mená
Zdroj: Dnes24.sk

Vláda odsúhlasila povýšenie troch krajských policajných riaditeľov – plukovníkov Csabu Faragóa (KR PZ Bratislava), Vladimíra Šramku (KR PZ Trenčín) a Mariana Slobodníka (KR PZ Banská Bystrica).

Generálom sa stane aj policajný pridelenec v činnej zálohe s výkonom funkcie na Zastupiteľskom úrade SR v Budapešti, plukovník Juraj Bukuš.

Policajný zbor tak bude mať už osem generálov. Vlani v októbri vláda odsúhlasila povýšenie 1. viceprezidenta Policajného zboru Milana Lučanského, viceprezidenta Policajného zboru Ľubomíra Ábela a generálneho riaditeľa Sekcie kontroly a inšpekčnej služby Ministerstva vnútra Ivana Ševčíka.

Policajný prezident Tibor Gašpar je generálom už od roku 2008, menoval ho do nej bývalý prezident Ivan Gašparovič. Minister vnútra Robert Kaliňák vlani uviedol, že v policajnom zbore môže byť, vzhľadom na počet policajtov 14 alebo 15 generálskych hodností.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM