Webnoviny - Svet

Slovenská pošta ukončila prvú elektronickú aukciu

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 31. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská pošta, a. s., ukončila prvú elektronickú aukciu na audit jej účtovnej závierky. „Najnižšiu ponuku v elektronickej aukcii predložila skupina dodávateľov The Edison Consulting Group spol. s r.o., a Edison Audit spol. s r.o., Bratislava, ktorá je oproti pôvodnej ponuke nižšia o 78,81 %,“ informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Mária Hromadová. Realizáciu a administráciu tejto elektronickej aukcie pre Slovenskú poštu v plnom rozsahu zabezpečila spoločnosť E-aukcie, s.r.o., Bratislava. V najbližších dňoch Slovenská pošta podľa jej hovorkyne pripravuje ďalšie elektronické aukcie na tovary a služby, ktorých jediným súťažným kritériom bude najnižšia cena.

Štátna akciovka Slovenská pošta, a.s. vypovedala, alebo sa dohodla na zrušení viacerých nevýhodných zmlúv na poskytovanie služieb a dodanie tovaru. Všetky zmluvy vypovedala podľa ich ustanovení a pri dodržaní výpovednej lehoty. „Slovenská pošta prehodnocuje postupne všetky uzatvorené zmluvy a všetky, ktoré na základe právnej a finančnej analýzy vyhodnotí ako nevýhodné, vypovie v súlade so zmluvnými podmienkami a so zákonom a vyhlási verejné obstarávanie, pričom využije elektronické aukcie,“ informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Mária Hromadová.

Pošta pre nevýhodnosť vypovedala zmluvy o odbornej pomoci pri obstarávaní so spoločnosťou PP&P Co, s.r.o., o vykonávaní pracovnej zdravotnej starostlivosti s firmou Pro care, ako aj o poskytovaní právnych služieb s firmou Prolegal, s.r.o. či o sprostredkovaní so spoločnosťou Respect Slovakia Piešťany. Zároveň sa dohodla na zrušení zmluvy o poskytovaní služieb s firmou WIMC, a.s. pre jej nevýhodnosť. Pošta vypovedala pre vyčerpanie limitu tiež zmluvy na dodanie tovaru s firmou Harmanec-Kuvert, spol. s r.o., o doručovaní periodickej tlače s firmou Mediaprint – Kapa Pressegrosso, a.s. a na dodanie tovaru a služby so spoločnosťou Martes, s.r.o. Žilina – Bytčica.

ošta popri tom vyhlásila sedem verejných obchodných súťaží na poskytovanie služieb a dodanie tovaru za predpokladané ceny do 387 tis., 380 tis. a 250 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 30. decembra 2010, zmluvy s vybranými dodávateľmi majú platiť jeden kalendárny rok. Zákazky sa týkajú dodania obálok pre strojové spracovanie, doručovania periodickej tlače v Bratislave, Košiciach, Žiline a Trnave, pravidelnej prepravy periodickej tlače, ako aj tlače vyplývajúcej z prevádzkových potrieb Slovenskej pošty, poskytovania telekomunikačných služieb, mobilnej hlasovej a dátovej siete či vypracovania projektových dokumentácií.

Slovenská pošta, a.s. vznikla ako štátny podnik 1. januára 1993. Na akciovú spoločnosť sa pretransformovala v októbri 2004, eviduje základné imanie 214,3 mil. eur. Jej 100-percentným vlastníkom je štát prostredníctvom Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Slovenská pošta zabezpečuje zo zákona tzv. univerzálnu službu, čo znamená, že je povinná doručovať zásielky do všetkých sídiel minimálne jedenkrát denne a za primeranú cenu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM