Webnoviny - Svet

Slovenské školy vybrali do medzinárodného projektu

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Michal Burza BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – Päť škôl zo Slovenska vybrali do štvrtého ročníka medzinárodného vzdelávacieho projektu Akadémia stredoeurópskych škôl/Academy of Central European Schools – aces 2010/2011. Rozhodla o tom medzinárodná výberová komisia, ktorá sa v týchto dňoch stretla v Prahe a vybrala 45 zo 138 prihlásených projektov z 15 európskych krajín. Svoje projekty uskutoční 104 škôl zo strednej a východnej Európy.

Témou štvrtého ročníka aces je “Nájdi riešenie! Ako si poradiť s konfliktami v školách a vo svojom okolí.“ Do každého z predložených 138 projektov boli zapojené dve až tri základné alebo stredné školy z rôznych krajín strednej a východnej Európy. Zo Slovenska sa zapojilo 14 škôl, ktoré spolu so zahraničnými partnermi prihlásili svoje projekty.

Vzdelávací projekt škôl aces vznikol v roku 2006 a je financovaný Nadáciou ERSTE. Partnermi projektu aces sú občianske združenie Včelí dom (Slovensko) a nezisková organizácia Interkulturelles Zentrum (Rakúsko). Projekt aces aktívne podporuje výmenu a spoluprácu medzi krajinami strednej, východnej a južnej Európy, medzi členskými i nečlenskými štátmi Európskej únie. Sieť vzdelávacieho projektu aces tvorí v súčasnosti viac ako 500 škôl z 15 krajín a podporujú ho ministerstvá školstva vo všetkých partnerských krajinách, ktorými sú Albánsko, Rakúsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Maďarsko, Kosovo, Macedónsko, Moldavsko, Čierna Hora, Rumunsko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko.

Od 27. septembra do 1. októbra sa uskutoční v Senci pri Bratislave stretnutie zástupcov všetkých vybraných projektov v rámci aces 2010/2011. Učitelia a študenti budú mať možnosť zúčastniť sa na workshopoch a seminároch zameraných na inovatívne metódy a nástroje vyučovania, projektový manažment, toleranciu a vzájomný dialóg a riešenie konfliktov. Mladí ľudia z rôznych krajín budú mať príležitosť spoznať sa, zabaviť sa spolu, vymeniť si informácie o svojich školách, krajinách a rozdielnych sociálno-kultúrnych podmienkach.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM