Webnoviny - Svet

Slovenskí biatlonisti v troch skupinách

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA

BANSKÁ BYSTRICA 18. januára (WEBNOVINY) – Slovenskí reprezentanti v biatlone sú momentálne rozdelení na tri skupiny. Kvarteto slovenských mužov Marek a Miroslav Matiaškovci, Dušan Šimočko a Matej Kazár s trénerom Pavlom Kobelom sa po nie najvydarenejšom vystúpení v nedeľňajšej štafete v pretekoch Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu (19. miesto) presunuli do talianskeho strediska Ridnaun-Val Ridanna. Trio žien Martina Halinárová, Janka Gereková a Ľubomíra Kalinová s trénerom Milan Gašperčíkom je už v dejisku tohtotýždňových pretekov 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Obe slovenské jednotky Pavol Hurajt a Anastasia Kuzminová sú so svojimi osobnými trénermi Jurajom Sanitrom resp. Danielom Kuzminom v rakúskom Obertilliachu. Všetci by sa mali stretnúť v utorok večer v Anterselve.

V stredu sa v tomto tradičnom dejisku vrcholných biatlonových podujatí na taliansko-rakúskych hraniciach vytrvalostnými pretekmi žien na 15 km začne posledné kolo bojov o krištáľový glóbus pred začiatkom XXI. zimných olympijských hier v kanadskom Vancouveri. Vo štvrtok čaká mužov 20 km, v piatok a v sobotu absolvujú biatlonisti rýchlostné preteky a v nedeľu potom šesťdesiat najlepších v oboch kategóriách aj stíhacie preteky. Pre pretekárov to bude akási generálka pripravenosti na vrchol štvorročného cyklu a posledná možnosť konfrontácie so súpermi.

Jedna zo slovenských medailových vancouverských nádejí Anastasia Kuzminová je od štvrtka na sústredení v Obertilliachu. Jej rekonvalescencia po novoročnej operácii zlomených záprstných kostičiek v ľavej ruke postupuje dobre. O tom, či naozaj pôjde do Anterselvy a v ktorých pretekoch absolvuje svoju tohtoročnú premiéru, sa rozhodne v pondelok po popoludňajšom tréningu.

Milan Gašperčík bude teda až na poslednú chvíľu vedieť, či bude môcť počítať iba s trojicou alebo až štvoricou pretekárok. Piata nominovaná na ZOH Natália Prekopová sa totiž z Ruhpoldingu vrátila na Slovensko a v sobotu odcestuje s výpravou juniorov na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie do švédskeho Torsby. Tréner mužskej reprezentácie Pavel Kobela si bude môcť kvarteto pretekárov, ktorí môžu v jednotlivých pretekoch SP v slovenskom drese nastúpiť, vyberať až z piatich kandidátov. "Vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch budú s najväčšou pravdepodobnosťou štartovať Hurajt, Šimočko a obaja Matiaškovci. V sobotu v rýchlostných pretekoch dostane príležitosť Matej Kazár. O tom, koho nahradí, rozhodneme po vytrvalostných pretekoch,“ vysvetlil pre SITA Pavel Kobela.

Program 6. kola SP v talianskej Anterselve: 20. januára 2010 (streda): vytrvalostné preteky žien na 15 km (14.15 h) 21. januára 2010 (štvrtok): vytrvalostné preteky mužov na 20 km (14.15 h) 22. januára 2010 (piatok): rýchlostné preteky žien na 7,5 km (14.15 h) 23. januára 2010 (sobota): rýchlostné preteky mužov na 10 km (14.15 h) 24. januára 2010 (nedeľa): stíhacie preteky žien na 10 km (12.50 h), stíhacie preteky mužov na 12,5 km (15.15 h)

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM