Webnoviny - Svet

Slovenskí bobisti idú na dva mesiace do zámoria

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Slovenskí bobisti ukončili prípravu na nadchádzajúcu sezónu a v sobotu odcestujú na dvojmesačný pobyt do zámoria, kde si chcú priblížiť splnenie svojho olympijského sna v podobe účasti na ZOH 2010 v kanadskom Vancouveri. „Domov sa vrátime až 22. decembra, teda tesne pred vianočnými sviatkami. Predtým však absolvujeme v Amerike bohatý program. Najskôr nás čaká oficiálny tréningový týždeň na olympijskej dráhe vo Whistleri, na ktorej robili nejaké úpravy. Údajne rozšírili trinástu zákrutu. Predstavíme sa tam aj na miestnych pretekoch Whistler Cup. Potom nasledujú štarty v 1. a 2. kole Svetového pohára v Park City a Lake Placid. Vzápätí nás čaká seriál podujatí Amerického pohára – Park City, Calgary a Lake Placid,“ priblížil program na najbližšie dva mesiace šéf Slovenského zväzu bobistov (SZB) Milan Jagnešák.

Slováci majú za sebou posledné testy na ľadovom trenažéri v talianskom Turíne i jazdy v tobogáne v nemeckom Winterbergu. „Sme úplne inak pripravení ako v minulosti. Absolvovali sme veľa sústredení. V tréningoch sme sa zamerali predovšetkým na techniku štartu. Vo Winterbergu sme skúšali nové štvorboby. Naša najnovšia posila Narovec patrí k svetovej špičke medzi ´pušermi´, dobre je na tom aj Tešovič, Lopuchovský robí pokroky a nezaostáva ani Kresťanko. Zdravotne sme v poriadku. Keďže v tréningu sme kládli dôraz na silu, trpia pri tom slabiny, s ktorými som mal problém ja a trochu pobolievali aj Kresťanka. Je to však rapídne lepšie ako v minulosti,“ poznamenal zakladateľ bobového športu na Slovensku M. Jagnešák.

Na americký kontinent odcestuje kvinteto športovcov Milan Jagnešák, Petr Narovec, Marcel Lopuchovský, Martin Tešovič, Róbert Kresťanko a tréner Pavel Puškár. V pozícii náhradníkov zostávajú doma David Rolet a Štefan Krug, ktorý má však problémy s achilovkou. „Zloženie posádok dvojbobov a štvorbobov nie je pevne určené, chalani sa budú striedať. Keďže nás čaká množstvo pretekov, každý dostane príležitosť. Zostavu chceme točiť aj preto, aby sa vykryštalizovalo jej optimálne zloženie,“ vysvetlil pilot M. Jagnešák, ktorý bude mať k dispozícii aktuálny model dvojbobov z vlaňajška a úplné nové štvorboby.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM