Ostatné športy

Slovenskí florbalisti na elektrických vozíkoch v akcii: Predstavia sa v českej lige

lovenský tím v športe powerchair hockey, teda florbale na elektrických vozíkoch, sa na jeseň predstaví v českej lige, čím jej dodá punc medzinárodnosti. TASR o tom informoval Jozef Blažek zo Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov, ktorý od roku 2018 na Slovensku zastrešuje aj tento šport.

Ilustračný obrázok k článku Slovenskí florbalisti na elektrických vozíkoch v akcii: Predstavia sa v českej lige
Zdroj: TASR

Za slovenský tím Bluesky Butterflies (Belasé motýle) sa v českej lige predstaví deväť hráčov, ktorí sa dlhodobo pripravujú v športovej aréne v bratislavskej Petržalke.

„Na rozdiel od niektorých hráčov v českej lige, naši hráči hrávajú na vozíkoch bez špeciálnych úprav. Nová bude však športová výbava, čiže florbalové hokejky a ‚téčka‘ na elektrické vozíky, ktorými môžu loptičku posúvať tí hráči, ktorí nemôžu držať hokejku v ruke,“ uviedol Blažek.

Okrem Bluesky Butterflies sa v tejto sezóne českej ligy predstavia aj dve družstvá tímu Jaguars z Prahy a tímy New Cavaliers z Prahy a Indians z Plzne. Posledné, štvrté kolo základnej časti ligy sa uskutoční na Slovensku 25. apríla 2020.

Powerchair hockey je kolektívny šport, ktorého podstatou je umiestniť florbalovú loptičku do súperovej bránky.

Základnou podmienkou je zvládnutie ovládania elektrického vozíka. Hráči hrajú so skrátenou florbalovou hokejkou, ktorú je možné na lepšie ovládanie fixovať k ruke.

Ak hráč nemôže hrať s klasickou hokejkou, je možné namontovať na vozík takzvanú T hokejku a hráč posúva loptičku ňou.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM