Webnoviny - Svet

Slovenskí volejbalisti v boji o Svetovú ligu zdolali Kanadu

WEBNOVINY.SK

Pred 2000 divákmi v Ottawe sa odohrával nervózny zápas a napriek celkovému výsledku rozhodlo o Slovenskom víťazstve aj šťastie. V každom z troch setov vyhral slovenskí tím najmenším možným rozdielom dvoch bodov, vo štvrtom takmer premárnilo vysoký náskok 20:12.

„Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Prvý raz sme sa stretli s mimoeurópskym súperom, ktorý má iný charakter. Chalani ukázali veľké srdce, aj napriek tomu, že logisticky sme mali počas týždňa v Kanade určité problémy, dokázali to prekonať a zvládnuť zápas. S tým, že na postup nám stačí uhrať dva body, nešpekulujeme. Chceme vyhrať aj druhý zápas,“ vyhlásil po zápase pre oficiálnu stránku Slovenskej volejbalovej federácie taliansky tréner slovenského tímu Emanuele Zanini.

Tréner prekvapil súpera zaradením smečiara Štefana Chrtianskeho do základnej zostavy. „Vycítil som posledný týždeň podľa tréningov v Kanade, že možno pôjdem do základnej zostavy. Tréner povedal, že má určitú ide a mohlo by to vyjsť. Bol to môj najťažší zápas v reprezentácii. I najdlhší, dohral som ho skoro do konca,“ povedal Š. Chrtiansky.

„Sme spokojní s výsledkom 3:1 a troma bodmi. Bol to náročný zápas, ťažký najmä na psychiku hráčov. Aj keď vo štvrtom sete sme viedli vysoko 20:12 a Kanada sa na nás dotiahla, no koncovku sme zvládli a to sa cení. Nemáme veľké skúsenosti z takýchto zápasov. Zmena prostredia i časový posun – to všetko vplýva na výkon a je dôležité, že sme zvládli koncovky vo vyrovnaných setoch. Aj pre mňa bolo zaradenie Chrtianskeho do základnej zostavy prekvapením. Tým, že sme vyhrali, však dal tento ťah za pravdu trénerovi Zaninimu,“ skomentoval prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda.

V druhom zápase, ktorí hráči odohrajú v noci zo soboty na nedeľu, tak Slovákom na istý postup stačí uhrať dva sety. Pri prehre 1:3 sa bude počítať pomer lôpt.

V prípade úspešného postupu sa v definitívnom dvojsúboji o Svetovú ligu stretne slovenská reprezentácia na domácej pôde s najslabším tímom tohtoročnej Svetovej ligy Portorikom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM