Aktualizované Správy

Slovensko hlási 23 nových prípadov: Chorí sú z týchto končín

Slovensko eviduje viac než dvadsiatku nových pacientov s COVID-19. Celkovo tak máme 1893 pozitívne testovaných.

Ilustračný obrázok k článku Slovensko hlási 23 nových prípadov: Chorí sú z týchto končín
Zdroj: TASR

V piatok (10. 7.) na Slovensku pribudlo 23 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1893 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Z 23 nových prípadov je osem z Bratislavského kraja a päť z Prešovského kraja. Po tri nové prípady zaznamenali v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Jeden nový prípad evidujú v Košickom kraji. V Nitrianskom a Trnavskom kraji nepribudol nikto.

Najviac pacientov pribudlo v okrese Bratislava, a to sedem. Po dva prípady pribudli v okresoch Námestovo, Bardejov, Bánovce nad Bebravou a Rimavská Sobota. Po jednom novom prípade hlásia okresy Spišská Nová Ves, Senec, Sabinov, Revúca, Prešov, Poprad, Nové Mesto nad Váhom a Liptovský Mikuláš.

Medzi novými pacientmi je 13 mužov a desať žien, sú vo veku od sedem do 68 rokov, spresnilo na sociálnej sieti ministerstvo zdravotníctva.

Dosiaľ sa vykonalo 228.829 testov, pričom počas piatka laboratóriá otestovali 2879 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1493 ľudí, v piatok pribudlo 12 vyliečených pacientov.

Hospitalizovaných je 13 osôb, z toho v siedmich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient. Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 19.

Na Slovensku v piatok nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.

Chcete mať vždy po ruke informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie