Webnoviny - Svet

Slovensko prehráva s Holandskom po I. polčase 0:1

WEBNOVINY.SK

DURBAN 28. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti Slovenska prehrávajú po prvom polčase pondelkového osemfinálového stretnutia na XIX. majstrovstvách sveta vo futbale s favorizovaným tímom Holandska 0:1. Na Štadióne Mosesa Mabhidu v juhoafrickom Durbane sa o jediný gólový moment postaral v 18. min Arjen Robben. Krídelník bundesligového Bayernu Mníchov dostal presný pas od špílmachra Wesleyho Sneijdera, typickým spôsobom sa natlačil do stredu a na jeho prízemnú strelu bol Ján Mucha ml. krátky. Holanďania majú viac z hry, ale ďalšie vyložené príležitosti si nevypracovali.

Postupujúci bude vo štvrťfinále v piatok 2. júla o 16.00 h na štadióne Nelson Mandela Bay v Port Elizabeth hrať s úspešnejším z dvojice Brazília – Čile, na ktorú čaká osemfinálový súboj ešte v pondelok večer o 20.30 h v Johannesburgu na štadióne Ellis Park.

Pozrite si výsledky vyraďovacej fázy

Osemfinále (Durban / Štadión Mosesa Mabhidu): Holandsko – Slovensko 1:0 po I. polčase Gól: 18. Robben, ŽK: 31. Robben – 40. Kucka, rozhodujú: Alberto Undiano Mallenco – Fermin Martínez Ibánez, Juan Carlos Yuste Jiménez (všetci Šp.)

Zostavy: Holandsko: Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst – Van Bommel, N. De Jong – Robben, Sneijder, Kuyt – Van Persie Slovensko: J. Mucha ml. – Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Zabavník – Hamšík, Kucka – Stoch, Weiss ml., Jendrišek – Vittek