Slovensko v Prahe bez medaily

PRAHA 21. júna (WEBNOVINY) – V nedeľných pretekoch kajakárov a kajakárok na vodnoslalomárskom podujatí Svetovej renkingovej série Trójsky kôň v Prahe-Troji si zo slovenských reprezentantov na medailu nikto nesiahol. O najlepší výsledok sa postarala Dana Beňušová v kategórii K1 žien, ktorá skončila na 5. mieste. V desaťčlennom finále bola aj úradujúca majsterka Európy Elena Kaliská, ktorá skončila hneď za Beňušovou šiesta. Medzi mužmi sa do rozhodujúcej jazdy prepracoval zo Slovákov iba Peter Cibák, ktorý takisto obsadil šiestu pozíciu.

V K1 žien patril stupeň víťazov domácim českým slalomárkam. Triumfovala nestarnúca, 41-ročná Štěpánka Hilgertová pred svojimi krajankami Irenou Pavelkovou a Mariou Řihoškovou. Z kvarteta Sloveniek na štarte sa do semifinále kvalifikovala ešte Katarína Macová, v ňom skončila sedemnásta. Gabriela Zamišková nepostúpila z kvalifikácie, kde dosiahla až 23. najrýchlej­ší čas.

Zlato v tej istej kategórii mužov takisto ostalo doma zásluhou Vavřinca Hradíleka, striebro si odviezol Grzegorz Polaczyk do Poľska, bronz získal ďalší Čech Ivan Pišvejc. Zo šestice slovenských slalomárov bol najlepší účastník minuloročnej olympiády v Pekingu Peter Cibák, ktorý skončil šiesty. Do dvadsaťčlenného semifinále sa kvalifikoval aj juniorský majster sveta z vlaňajšieho šampionátu v Roudnici nad Labem Martin Halčin, tam dosiahol osemnásty najrýchlejší čas a do finále sa neprebojoval. Ďalší slovenskí kajakári skončili svoje účinkovanie už v kvalifikácii.

Výsledky: K1 muži: 1. Vavřinec Hradílek (ČR) 85,82 (0 trestných sekúnd), 2. Grzegorz Polaczyk (Poľ.) 86,61 (0), 3. Ivan Pišvejc (ČR) 87,73, … 6. Peter Cibák (SR) 88,63 (0), … 18. Martin Halčin – nepostúpil zo semifinále do finále, 23. Ľuboš Janček, 26. Tomáš Mráz, 36. Jozef Adamec, 38. Kamil Kaniščák (všetci SR) – nepostúpili z kvalifikácie do semifinále

K1 ženy: 1. Štěpánka Hilgertová 97,11 (0), 2. Irena Pavelková 98,35, 3. Marie Řihošková (všetky ČR) 99,70 (0), … 5. Dana Beňušová 101,83 (2), 6. Elena Kaliská 102,34 (2), … 17. Katarína Macová – nepostúpila zo semifinále do finále, 23. Gabriela Zamišková (všetky SR) – nepostúpila z kvalifikácie do semifinále.