Webnoviny - Svet

Slovensko zohrejú slnečné lúče, bude pekne a teplo

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) – Počasie na Slovensku bude v nasledujúcich dňoch ovplyvňovať teplejší vzduch, ktorý začal do strednej Európy prúdiť od juhozápadu.

V stredu tak bude nad Slovenskom jasná až polojasná obloha. Popoludní sa môžu pri ojedinele zväčšenej oblačnosti vyskytnúť prehánky.

Informuje o tom internetová stránka Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 22 až 27 stupňov Celzia, na Kysuciach a v severnej polovici stredného a východného Slovenska bude okolo 20 stupňov Celzia. Na horách vo výške 1500 m zohrejú slnečné lúče vzduch ešte menej, iba na 11 stupňov. Fúkať bude slabý, prevažne juhovýchodný až južný vietor.

Vo štvrtok sa bude stredná Európa nachádzať v oblasti vyššieho tlaku vzduchu a od juhozápadu k nám bude prúdiť stále teplejší vzduch.

Počasie sa tak veľmi nezmení. Bude jasno až polojasno, cez deň miestami prechodne zväčšená oblačnosť, z ktorej môže spŕchnuť. Nočná teplota vystúpi na 10 až 5 stupňov Celzia. Cez deň sa vzduch zohreje na príjemných 23 až 28 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, Liptove a severovýchode na 21 stupňov.

Zajtra nás príliš neschladí ani vietor. Pofukovať bude slabý premenlivý vietor, na juhozápade vietor z južných smerov do 4 m/s (15 km/h).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM