Slovenský reprezentant obeťou agresívneho útoku: V tomto roku si už nezahrá

Slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Šatka sa cez víkend stal obeťou fyzického útoku v Bratislave.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Slovenský reprezentant obeťou agresívneho útoku: V tomto roku si už nezahrá
Zdroj: TASR

Slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Šatka (na snímke) sa v noci zo soboty na nedeľu 4. novembra stal obeťou fyzického útoku v Bratislave. Podľa informácie na oficiálnom webe jeho klubu DAC Dunajská Streda má po agresívnom útoku zlomenú sánku a v tomto roku sa už na trávnikoch neobjaví. Páchateľa zadržali.

Reprezentantove početné zranenia

„Ľubomír Šatka sa v noci na dnes v Bratislave stal obeťou agresívneho útoku. Dvadsaťdvaročný obranca DAC-u a slovenskej reprezentácie má po údere do tváre poškodené zuby, posunutý chrup a tržnú ranu na pere,“ informoval web DAC.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Šatka krátko po incidente absolvoval CT vyšetrenie hlavy, s negatívnym výsledkom. Po ošetrení v nemocnici ho prepustili do domáceho liečenia. „Hlavičkové súboje môžu podľa lekárov znamenať nebezpečenstvo a riziko pre jeho zdravie, podľa predbežného lekárskeho posudku sa už v tomto roku nemôže vrátiť na trávnik,“ uvádza sa v stanovisku klubu.

Páchateľa na mieste zadržali a predvedli ho na policajné oddelenie, kde voči nemu vzniesli obvinenie. Šatka je jedným zo sedmičky hráčov, ktorí počas októbrového reprezentačného zrazu po dueli s Českom porušili životosprávu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR