Webnoviny - Svet

Slovenský súd vydal do Nemecka údajného zlodeja

WEBNOVINY.SK

Slovenský občan Marek Š. bude stíhaný v Nemecku za údajne krádeže .Foto: SITA/Jozef Habočík BANSKÁ BYSTRICA 13. januára (WEBNOVINY) – Senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes akceptoval európsky zatýkací rozkaz a rozhodol o vydaní 28-ročného slovenského občana Mareka Š. z Lučenca na trestné stíhanie do Nemecka. Podľa prokurátora ide o príslušníka organizovanej skupiny zlodejov, ktorá na parkoviskách pred obchodnými domami v Nemecku okrádala kupujúce ženy.

Nemecká justícia tvrdí, že sedemčlenný medzinárodný gang od roku 2008 do novembra 2009 spáchal takmer sto krádeží. Pôsobil najmä vo Frankfurte nad Mohanom, ale aj v Dortmunde, Mannheime a ďalších nemeckých mestách. Ženy okrádali po tom, ako si odložili kabelky na sedadlo vozidla a potom do jeho kufra ukladali z nákupného vozíka tovar. Pri krádežiach kabeliek gang získal okrem peňazí, cenností a mobilov aj platobné karty poškodených žien, pomocou ktorých „ruinoval“ ich účty.

Marek tvrdil sudcom, že je nevinný a má na to dôkazy, o ktorých nepovedal ani svojmu obhajcovi. Chcel, aby krajský súd jeho vec preto odročil, ale ten mu nevyhovel. Podľa predsedu senátu na odročenie nebol dôvod, keďže súd sa jeho vinou nezaoberal. Marek zároveň žiadal, aby ho do Nemecka nevydali, ale súd mu nevyhovel. Obhajca podal voči uzneseniu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd Slovenskej republiky.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM