Šport

Slovenských paralympionikov bude sponzorovať čínsky výrobca športového náradia

Predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš a generálny riaditeľ čínskej spoločnosti DHS-Sport Lou Š'-che podpísali v utorok zmluvu o sponzorstve slovenských paralympijských športovcov.

Ilustračný obrázok k článku Slovenských paralympionikov bude sponzorovať  čínsky výrobca športového náradia
Zdroj: TASR

Čínsky výrobca stolnotenisových rakiet a ďalšieho športového náradia sa zaviazal osem rokov podporovať slovenských hendikepovaných športovcov. Zmluvu podpísali počas pracovnej návštevy podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho v Šanghaji.

„Je to zhruba 50 000 eur ročne, takže za tých osem rokov je to bezmála pol milióna eur, ktorými bude DHS podporovať materiálno-technickým vybavením slovenských paralympionikov,“ povedal Riapoš.

Firma DHS-Sport podľa zmluvy poskytne slovenským paralympijským športovcom tričká na súťaže, tričká na trénovanie, nohavice, uteráky, ponožky či ruksaky, ale napríklad aj loptičky na stolný tenis či obaly na rakety.

„Naši hendikepovaní športovci, ktorí Slovensko reprezentujú na rôznych svetových súťažiach, si zaslúžia kvalitnú výstroj, a práve dnes podpísaná zmluva im poskytne všetko, čo na reprezentáciu potrebujú. Podpis zmluvy s čínskou firmou považujem za mimoriadne dôležitý krok,“ poznamenal podpredseda vlády Richard Raši.

„DHS-Sport sa v posledných rokoch usiluje o nadviazanie lepšej spolupráce so zahraničím,“ povedal generálny riaditeľ firmy Lou Š'-che. Prostredníctvom sponzoringu podľa neho môžu aj v iných krajinách spoznať DHS, Čínu a jej kvalitný stolný tenis. Firma sa už takto zviditeľnila napríklad v Indii, či Kanade či v Južnej Kórei.

DHS-Sport je jedným z najväčších čínskych výrobcov športových potrieb. V jej sortimente sú najmä stolnotenisové a bedmintonové rakety, loptičky, ale aj lopty na futbal či basketbal. Pre olympiádu v Pekingu vyrobila aj olympijskú pochodeň.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie